2017 Ayakkabı ModasıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

2017 modası her alanda nostalji yılı olacağa benziyor. Tüm alanlarda görülen geçmişin izleri 2017’de ayakkabılarda da göze çarpıyor. Modacıların podyumlardan sergiledikleri ayakkabı modellerine baktığımızda 70’li ve 80’li yılları hatta 90’lı yıllar yansıttıklarını görüyorum. Giyimde görülen takılar ayakkabılara da yansımış görünüyor.

ince burun ayakkabı

2017 ayakkabı modası sivri burunlu ayakkabıları ve eskiden ayakkabıların vazgeçilmez süsleri sayıların kayışları tekrar gün yüzüne çıkarıyor. Sivri burunlu ayakkabıları tercih edecek olan bayanları ayak parmaklarına uygun olan modelleri almalarını tavsiye ediyoruz. Modayı takip etme adına ayak parmaklarına kıymasınlar.

tokalı kayış ayakkabı

2017 Ayakkabı Modasından İzler

Uzun topuklu ayakkabılar ince çoraplarla giyilirdi 2017 farkı ise günlük çorapların giyiliyor olması. Görüntü ne kadar hoş gelir bilemeyiz insan gözü sürekli gördüğü her şeye alışıyor. Eğer aranızda hala yaşayan yeterince yaşlı birileri varsa eski ayakkabılardaki tokaları hatırlayacaklardır. 2017 ayakkabı modası ile bu tokalar tekrar günlük hayatımıza giriyor. Kayışlarla birlikte kullanılan tokalar ayakkabılara ayrı bir hava katıyor. Birçoğunun beğeneceğine eminim. Topuklar ayakkabılara farklı uzunluk ve kalınlıklarla tekrar geri dönüyor.
Uzun topuklu ayakkabılarla yürüme konusunda usta olan bayanlar zarif yürüyüşlerle tekrar görünmeye başlayacaklar. Ayakkabılar ayak bileklerini arkadan kayışlarla sarıyor. İnce ve kalın hatlarda olan bu kayışlar ayakkabıların zarafetini artırıyor. Bir dönem moda olan kadife moda olan süet ayakkabılar gene revaçta olacak. Kalın ve ince topuklarla gelecek ayakkabılar özellikle gene bu sezon moda olacak kadife takımlarınızı tamamlamada büyük kolaylık sağlayacaktır.

süet ayakkabı

2017 modasında ayakkabıların topuklarını ince ahşap oymacılığı ile görebilirsiniz. Farklı taşlar ve metallerle de süslenen topuklar ilginç görüntüler ortaya çıkmasına neden olabilir. Bir farklı bir uygulamada üzeri pullarla süslenmiş ayakkabılar. Ayakkabının şıklığını arttırmak amacıyla üzerleri farklı renk ve desenlerde hazırlanmış pullarla da süslenmiş. Topuklarda kare şekilleri yine gündemde. Özellikle kalın topuklarda kare şekli farklı stillerde sunulmuş. Bazılarının belki hoşuna gitmeyebilir ama kısa ve bol ağızlı botlar da bu yılın moda ayakkabıları arasında. Desenler bu yıl fazlasıyla kullanılmış. Ayakkabının renk tonları ile uyumlu figür ve desenler ayakkabılara ayrı bir şıklık katacak.

kare topuk kadife ayakkabı

2017 ayakkabı modası yakın zamanda mağazalarda görmeye çok alışık olmadığınız ayakkabı modelleri ile sergilenmeye başlanacaktır. Giyim tarzınıza uygun seçeneklerin çok bol olacağı önümüzdeki sezonda modacılar bayanların şıklığı için nostaljik esintileri sonuna kadar kullanmışlar.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*