2017 Baharının En Favori Saç ModelleriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

2017 baharı saçlara da geliyor

2017 baharı bu sene modanın her alanında değişimlerle geliyor. Moda dünyası bahar trendlerine hızlı bir giriş yaparken saç modelleri de bu değişim rüzgarından nasibini alıyor. Sahil saçlarından yoğun günlere özel pratik topuzlara, en şık şapkalarla kullanabileceğiniz saçlardan sportif atkuyruklara sezonun saç trendlerini siz de geç kalmadan yakalayın!

Sahil dalgaları

Sezonun en çok beğenilen saçlarından biri olan sahil dalgaları, doğal saçlarını alabildiğince özgürce savurmak isteyen kadınların favorisi. Saçlarda katı ve iri maşaları ya da keskin uçlu fönleri geride bırakarak tıpkı makyaj modasındaki gibi doğallığı ön plana çıkardığımız 2017 bahar trendlerinde saçlarınızı ısı kullanmadan şekillendirmenin ve onları özgür bırakmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Bahar Saclari

Örgülü topuz

Ense topuzları hanımefendi tarzının en klasik örneği. Ancak bu hanımefendiliğe biraz da salaş gençlik tadı katmak için topuzlarınızda örgü eklemelerine yer verebilirsiniz.

Bahar Saclari

Alnınızın biraz gerisinden iki yanınızdan arkaya doğru iki kalın örgü yapın ve bu örgüleri ensenizdeki dağınık topuzunun içine sıkıştırın. Örgülerinizi parmaklarınızla biraz ovarak hafifçe dağıtmayı ve kulak hizasından da birkaç tutum saçı çıkarmayı unutmayın. Bu dağınık görünüm çok daha genç ve havalı olmanızı sağlayacaktır.

Sportif at kuyruklar

At kuyrukları sportif kombinlerin en ideal saç modeli. Özellikle spor rutinine ya da pazar kahvelerine uyum sağlayan bu görüntüyü favorilerimizden biri yapan özelliği ise elbette pratikliği.

Bahar Saclari

Saçlarınızda doğru at kuyruklar yapmanın ise önemli bir püf noktası var: Volüm. Saçlarınızı sönük gösteren at kuyrukları yerine havalı görünen sportif bir model oluşturmak için önce başınızın arkasında alt ve üst kısımlarda iki adet atkuyruğu yapın. Üstteki at kuyruğunu toka ile sabitledikten sonra ikinci at kuyruğunu ilkini de içine alarak toka ile tutturun. Sonrasında başınızın üstündeki saçları ince bir tarak arkası ile hafifçe kabartın, bu kadar kolay!

Romantik anime

Anime tarzının en bilinen klasiği two-low-bun yani ensede iki topuz modeli. Ancak bu tarza biraz da baharın romantizmini katan 2017 saç modelleri aracılığıyla arkanızdaki topuzlara giden saçların önde kıvırma hareketi ile kalın tutamlar şeklinde toplandığını görüyoruz.

Bahar Saclari

Sevimli olduğu kadar havalı görünmek isteyen kadınların tercihi olan bu saç modellerini özellikle temposu yoğun günlere saklayarak rahat etmek mümkün.

Sezonun trendini unutmayın

Saçlarınızı hafifçe dalgalandırıp serbest bıraktıktan sonra son dokunuşu sezonun trendi ile yapmayı unutmayın. Bu konudaki önerilerimiz için Sezonun Trend Alarmı: Büyük Şapkalar yazımızı incelemeye başlayın.

Bahar Saclari

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*