2017 Sokak Modasında Neler VarYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Daha rahat, daha özgür ve geçmişe dönük. Bu yılın 2017 sokak modası yılın genelinde olduğu gibi 80’li ve 90’lı yılların izlerini taşıyor. Sanırım modacılar romantik bir dönem yaşıyorlar veya yeni stiller buluncaya kadar zaman kazanmak istiyorlar. Daha önce giyilmiş ve tabir yerinde ise modası geçmiş tarzlar nasıl moda olabiliyor ilginç. Her neyse bizi ilgilendiren modacıların geçirdikleri süreçler değil. Modayı takip edenler için önümüzdeki 2017’de sokaklarda ne tür kıyafetler göreceğiz ona bakalım.
Bol Kadife Sokak Modası
Eğer yeterince yaşlı iseniz göreceğiniz kıyafetler “ben bunu bir yerlerden hatırlıyorum” tarzında olacaktır. Çünkü 80’li ve 90’lı yılları yaşamış olanlar eğer atmamışlarsa o dönem giydikleri kıyafetleri sakladıkları yerden çıkarıp giyebilecekleri kadar aşina tasarımlarla karşı karşıya kalacaksınız.
Sokak Modası Yırtık Kot
Geniş paçalı pantolonlar, küçük çantalar, mini etekler, ipleri sarkmış ve yırtık kotlar, uzun topuklu ayakkabılar, uzun etekler, beyaz ağırlıklı tonlar ve mavi renkler 2017 sokak modası ile geri dönüyor. Yapılan defileler gösteriyor ki Nineties gene çok sayıda tasarımcıya ilham kaynağı olmaya aday görünüyor çünkü sokak modası olarak anlatılan tasarımlar daha çok Nineties imzalı.
Kıyafetlerdeki süsler, mini çantalar ve değişik stillerdeki kotlar bunun en büyük göstergesi. Elinde küçük bir çanta ve üzeri aksesuarla bezenmiş yırtmaçlı bir kot pantolon veya etekle dolaşan birini görürseniz bilin ki modayı iyi takip etmiş veya iyi bir öneri almıştır. Özellikle giyilen kotlar bilekleri açığa çıkarmışsa modayı yakalamıştır. Evet yanlış duymadınız bu sene bilekleri göreceğiz.
Mini Çanta Mini Etek
2017 sokak modası bize uzun zamandır görmediğimiz kıyafetleri tekrar karşımıza çıkartacağa benziyor. Bunlardan biri de ekoseler. Ekoseleri ceketlerde, etek ve atkılarda görebileceğiz. Geçmişle bağını koparmamış hala eski kıyafetlerini bir yerlerde özenle saklayanlar için bu güzel bir haber olabilir. 2017 ile birlikte eteklerdeki yırtmaçlar arkadan öne geçiyor. Bununla birlikte göbekleri tekrar ortaya çıkartacak siyah ve kırmızı tonlarda kıyafetler göreceğiz. Son cümleyi okuyunca bayanlar sıkı bir diyete girmeleri gerektiğini sanırım anlamışlardır. Modayı takip etmek, formda kalmayı ve sürekli içeriği değişen bir gardırobu gerekli kılar. Tüm bunların yanında uzun ve rahat kıyafetler kadife kumaşlarla farklı tasarımcılar tarafından sergilendi. Modanın hangi yönde ilerleyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*