2017 Sonbahar – Kış ModasıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

2017 sonbahar kış modası ile renklerin aslında ne kadar canlı ve sıcak olabileceklerini göreceksiniz. Doğanın her mevsime özgü renkleri ve toprak tonları kıyafetlerle bizlere sunuluyor. Diğer konularımızda da değindiğimiz gibi bu sezon modacılar öze dönüşü ve doğayı simgeleyen renk ve tasarımlar kullanıyorlar.

moda

Milano ve Paris’te yapılan gösterilerle sunulan yeni tasarımlar vitrinlerde yerlerini aldıklarında doğa ile ne kadar içe içe olduğunuzu göreceksiniz.

kobalt mavisi elbise

Mavinin değişik halleri kumaşa ve kıyafetlere ne kadar güzel yansıtabilir? Mavi insan ruhunda genişlemeye ve rahatlamaya sebep olur. Mavinin farklı tonları da bu rahatlama ile insana ayrı bir güven ve huzur verir. Modayı takip edip ayak uydurmaya çalışıyorsanız kobalt mavisinin insanı ne kadar sakinleştirdiğini göreceksiniz. Öyle ya doğaya ve özüne dönecek olan insanın derin bir sükunete sahip olması gerekmez mi? Peki mavinin yeşil ve kahve tonları ile birleşimini görmüş müydünüz?
Gökyüzüne veya denize baktığınızda hissettikleriniz, yeşil çayırlara uzandığınızda hissettiklerinizle buluşup sizi sonbahar dökülmüş yaprakları ile örtülü toprağına götürüyor. 2017 sonbahar kış modasında yapılmak istenileni bu açıdan anlamaya çalışır ve bu düşünce ile kıyafetlerinizi giyerseniz aslında üzerinizde taşıdıklarınızın size neler yapabileceğini anlamış olursunuz. Unutmayalım 2017 doğaya ve öze dönüşün yılı olacak.

yeşil kehve elbise

Kış mevsimini hissetmeye başlayacağınız dönemlerde üzerinizdeki kıyafetlerin renkleri de biraz daha değişecek. Takım elbiseler ve montlar kırmızının tonlarıyla sizi ısıtmaya çalışacak.

kırmızı takım elbise

Renkler insana verdiği sıcaklık vardır biliyorsunuz. O nedenle modacılar kış için tasarladıkları renklerde genellikle kırmızı ve turuncu renklerle birlikte kahveye yakın tonlar kullanmışlar. Dışarısı soğuk olsa da siz bunu fazla hissetmeyeceksiniz. 2017 sonbahar kış modasında kahve tonları ayrıca kemer ve diğer aksesuarlarda da sıkça kullanılmış. Ayrıca özellikle deri bot ve kadife elbiselerde hardal rengi bolca kullanılıyor. Bu yıl Paris ve Milano’nun tartışmasız hakim rengi mavi tonlar oldu.

turuncu mavi elbise

Pantolonlar, kazaklar, Montlar, etekler tümü mavi tonlarla süslenmiş. Ayrıca maviye eklenen turuncu, kırmızı, metalik ve zeytin yeşili gibi renkler çok güzel uyarlanmış. Bu sezon giyeceğiniz kıyafetlerin size çok daha candan ve yakın olacağını hissedeceksiniz. Çünkü doğadan insana hitap eden renkler kullanılıyor.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*