2017’nin Moda Uyumlu RenkleriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Moda denilince ilk akla gelen konulardan biri de renklerdir. Hayatı ve insanın ruh halini yansıtan renkler birbirinden güzel tasarımlarla buluşunca ortaya harika görüntüler çıkabiliyor 2017’nin Moda Renkleri günümüzü ve geçmişi yansıtan tonlara sahil.

111-teknolojik-romantik-giyim

Modacılar öze dönüşü sembolize eden, romantik ve geçmişi yansıtan renkleri terk etmeden günümüz teknoloji çağını yansıtan tonları birbiri ile harmanlamışlar. Kıyafetlerdeki renkler sadece geçmiş ve günümüzü yansıtmıyor tasarımlarda doğanın farklı tonlardaki renklerini de görebiliyoruz. Organik kelimesinin yansımasını teknolojiden kopmadan görebileceğiz. Öze dönüşle birlikte çağımızı da yaşayacağız. Bu konseptle modacıların özden kopmadan anı yaşamayı arzuladıkları anlamını çıkarabiliriz. İlginç ve bir o kadar da güzel bir karışım olacağa benziyor.Özde neler var?
Gelecek 2017’nin Moda Renkleri içsel yolculuğu, insanın özüne dönüşünü sembolize ediyor. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin özünden kopan insanın teknoloji çağında nasıl da savrulduğunu ve kendisini yeniden bulma adına ne gibi çılgınlıklar yapabildiğini biliyoruz. 2017 ile birlikte modacılar işte bu öze dönüşü sembolize etmek amacıyla ruhani renklerden oluşan bir palet sunuyorlar.

Safran Rengi Moda 2017
• Ten rengi, ten renginin farkları tonları. Eksi ve artı kutup arasında gidip gelen kıvamları
• Gri ve Mavi hem doğanın sonbaharını hem de yazın deniz ve gök mavisi arasındaki gidip gelen farklı mevsimleri bünyesinde barındıran tonlar

Nane Yeşili Renkler Moda 2017
• Safran, safran renginin değişik tonları ve özellikle koyuya kayan tonları
• Kahve, insanın içini rahatlatan ve nötrleşmesine yardımcı olan kahve tonları
• Beyaz, temizliği ve saflığı sembolize eden beyaz tonlar
Tüm bu renkler tabi ki doğanın insana uzanan kumaşları ile buluşacak. Tenin daha rahat etmesini sağlayan pamuk kumaşlar doğadan aldıkları renkleri ketenlerle kendisini insana sunacak.

Romantizm ve Kentsel Yaşamdan Teknolojiye
Duygu dünyasından giderek uzaklaşan insanoğlu madde dünyasından biraz uzaklaşarak kendini bulma çabasında. Bu çabayı modacılar da tasarımları ve renkleriyle destekliyorlar. Günlük koşuşturmanın verdiği yıpranmışlık şiir tadında motiflerle tamir edilmeye çalışılıyor.
Doğa Renkleri 2017 Moda
Hayatın yorucu ve boğucu keskin hatları romantizmle yumuşatılmaya çalışılıyor. Bu konseptte yine doğadan uzaklaşılmadan insana sunulmaya çalışılıyor. Kent yaşamı birçok insanı bir araya getiren büyük girdap gibi, tüm farklı renkler ve tonlar girdabın merkezinde bir araya gelerek bir bütün oluşturuyor. 2017’nin Moda Renkleri bu tabloyu tasarımlarında kullanarak kıyafetlere yansıtmaya çalışacak. Tasarımlarda şehir yaşamı içerisinde sıkışmış ancak doğadan da kopmak istemeyen farklı kültürde ve renklerde yaşantıların toprağa olan özleminin yansımasını göreceğiz. İnsan ne kadar doğadan kopmak istemese de teknoloji olgusu bir gerçek ve gündelik yaşantımızın en özel noktalarına kadar sızmış olan dijital yaşam, doğa formu bozulmadan 2017’nin moda tasarımlarında renklenerek bizlere ulaşacak. Lila’dan nanenin yeşil tonlarına, deniz mavisinden flamingo pembesine canlı renkler bu tasarımlarda yerini alacak. Kendisini modanın akışına bırakanlar için ilginç bir yıl olacağa benziyor.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*