3 Adımda Işıl Işıl Parlayan Saçlara Kavuşun!Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Saçlarınızın gerek çevre etkisi, gerek yanlış ürün kullanımı gerek ısıya maruz kalma gibi birçok sebepten ya da daha fazlasından dolayı ışıltısını, canlılığını ve doğal parlaklığını kaybettiğini düşünüyorsanız, saçlarınızı sağlığına kavuşturmak için asla geç kalmadığınızı bilmelisiniz. Yalnızca üç aşama ile saçlarınızın doğal halinin mükemmel parlaklıkta olması için elbette öncelikle saç tipinize uygun ürünleri keşfetmeniz ve kullanım ya da uygulama önerilerimizi okumanız yeterli.

Parlak Saclar

Nemlendirme

İlk adım nemlendirme: Saçlarınıza sağlık ve canlılık kazandırmak için tüm yapılacak işlemlerin başında nemlendirme gelir. Kurumuş ya yağlanmadan dolayı yeterince beslenememiş olan saçlar, üzerine hangi ürünü uygularsanız uygulayın ne yazık ki olumlu görüntüler veremeyecektir.

Parlak Saclar

Nemlendirme işlemi saçlarınıza yalnızca diğer ürünlere hazırlamakla kalmayıp, elektriklenmeden kırılmaya birçok saç sorununun onarımı için de öncelikli şart olmaktadır. Saçlarınıza nemini geri kazandırmak için ise duş suyunuzun ılık olmasına dikkat etmek ve duş esnasında nemlendirici şampuan ve saç kremi kullanmak gözle görebileceğiniz sonuçlar yaratacaktır.

Güçlendirme

Saçlarınıza nem ile sağlığını verdikten sonra bu yapıyı güçlendirerek saç sağlığını kalıcı kılmaya çalışmanız gerekir.Güçlendirme için durulanmayan saç bakım kremlerinden saç yağlarına kadar birçok özel ürünü tercih edebilir ya da kendi ev ortamınızda bunları hazırlayabilirsiniz. Ev yapımı saç kremleri ile saçlarınızı kimyasalların etkilerinden korumayı tercih ediyorsanız ev yapımı saç kremleri hakkındaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Parlak Saclar

Bu kısımda önemli olan bir diğer nokta ürün kadar uygulama olmaktadır. Saç derinizde dolaşımı arttırarak deri ve saç köklerinin beslenmesi için mutlaka haftada en az 2 defa kafa derinize masaj benzeri hareketlerle uygulamaya yapmaya özen gösterin.

Koruma

Saçlarınızı sağlığına kavuşturduktan sonra dış etkenler korumanız, aldığınız olumlu sonuçların uzun vadeli olması için önemlidir. Saçlarınıza maşa, düzleştirici gibi ısı işlemleri uygulamadan önce mutlaka koruyucu bakım ürünleri kullanın ve saçlarınıza ısıyı ıslak olduğu zamanlarda direkt uygulamaktan kaçının.

Parlak Saclar

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*