3 malzeme ile hazırlayabileceğiniz 3 ev yapımı parfümYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Eğer siz de en iyi kadın parfümünü arıyor ancak yüksek ücretler ödemek istemiyor ya da cildinize de iyi davranmak istiyorsanız bunun için kendi evinizde kolaylıkla bulabileceğiniz ürünlerle kendi parfümünüzü yapabilirsiniz.

kadın parfümü

İsteyene gül, isteyene lavanta ve isteyene vanilya aromalarını sunan ev yapımı parfümleri hazırlamanın kolaylığına siz bile inanamayacaksınız.

ev yapımı parfüm

Gül ve yasemin ile gelen çiçek kokuları

İlk olarak 10 ml jojoba yağının koyduğunuz tercihen koyu renkli küçük bir şişenin üzerine 10 damla gül suyu, 10 damla yasemin esansı koyun.
Malzemeleri tek tek ve yavaşça eklemeye özen gösterin, ardından hafifçe bir çubuk yardımıyla esansları birbirine karıştırın. Eğer karıştırmak için şişenin ağzı fazla darsa ya da çubuğunuz yoksa şişeyi sıkıca kapattıktan sonra çalkalamayı da deneyebilirsiniz. Dakikalar içerisinde hazırladığınız bu ev yapımı parfüm ile çiçek kokularını vücudunuza taşıyabilirsiniz.

evde parfüm yapımı

Egzotik kokular için yalng-ylang ve lavanta

Yine en alt zeminine 10 ml jojoba yağı yerleştirdiğiniz şişenizin üzerine bu defa 9 damla lavanta ve 10 damla ylang-ylang yağını aynı basamakları izleyerek ekleyin ve malzemelerin birbiri ile harmanlanmasına izin verin. En güzel kadın parfümü konusunda uzman olan Uzakdoğuluların egzotik kokularını bedeninizde taşımanın işte bu kadar kolay olduğunu unutmayın.

parfüm

Vanilyanın cezbeden aroması

Eğer vanilyalı kadın parfümü gibi daha cezp edici ve aromatik kokuları seviyorsanız 29 damla vanilya ve 10 damla sandal ağacı yağını yine jojoba yağınızın üzerine ekleyin. Ancak bu defa dozajı biraz arttırarak 11 ml jojoba yağı kullanmayı deneyin.

Parfüm saklama önerileri olarak mutlaka ılık, ışığa direkt maruz kalmayan ve kuru bir ortamda koyu renkli şişenizi saklamaya, parfümünüzü kullanmadan önce hafifçe çalkalayamaya özen gösterin.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*