50’ler Modası Elbise Modelleri ile GeliyorYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Elbise modellerinde nostalji rüzgarları

Modada yer yer geçmişe yolculuk yapıldığı sezonlardan biriyle daha karşı karşıyayız. Bir yandan elegan ve klas iş kadınları kendini modern geometri ve asimetrinin içinde bulurken, hanımefendi asaletini taşımak isteyenler ise nostaljiden vazgeçemiyor. 50’lerin zarif tarzını yansıtan elbise modelleri ise bele oturan kıvrımları, omzu açıkta bırakan yakaları ve retro makyaj ile yarattığı göz alıcı uyumu ile favorilerimiz arasına girmeyi başarıyor. Siz de nostaljinin en saf halini taşımak için size özel seçtiğimiz elbise modellerini incelemeye hemen şimdi başlayın.

Uzun kollular

Nostaljik tasarımların en spesifik özelliği omuzları açıkta bırakması olmasına rağmen tabi farklı günlere ve farklı mevsimlere de uyum sağlamak isteyenlere alternatifler sunuluyor.

50'ler modasi elbise modelleri

Yine belde incelen ve eteklerde genişleyen modellerin, kalın ve pamuklu kumaşların yumuşaklığında kendini bulduğu elbiselerde nostaljik detaylar hemen dikkat çekiyor. Yumuşak renkler, iri çiçek broşlar ve dantel yoğunluklu işlemeler sade bir zarafet yaratıyor.

En önemli detay kayık yakalar

50’ler nostaljisinin dediğimiz gibi en spesifik özelliği prensesleri andıran görüntüler yaratan ve omuzları açıkta bırakan düşük kol kayık yaka üst kısım tasarımına sahip olması.

50'ler modasi elbise modelleri

Oldukça hanımefendi bir görünüm yaratan bu kesimleri renklendirmek için 2017 modasında tasarımcılar hakkını canlılıktan yana kullanmış. Siyah ya da pastel tonlarda görmeye alıştığımız retro tarza biraz günümüz dokunuşları yapılarak mavinin ve pembenin göz alan canlılığından faydalanılıyor.

50'ler modasi elbise modelleri

Biraz daha geçmişe gitmek isteyenleri ise marin tarzın klasik yorumları karşılıyor. Korse tarzı üst kısım tasarımları, puantiyeli etekler, kırmızı şeritler ve iri düğmeler bu tarzın olmazsa olmazı.

50'ler modasi elbise modelleri

Modernize yorumlar

50’ler havasına bir doz daha fazla modernlik katmak isteyen asil hanımları ise aynı tasarımların vücudu daha çok saran kesimler ile bir araya getirildiği elbise modelleri ile tanıştırmak istiyoruz:

50'ler modasi elbise modelleri

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*