9 Altın Bilgi ile Aloe Vera Mucizesini KeşfedinYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Doğanın mucizevi hediyesi aloe vera

Aloe vera kozmetik ürün içeriklerinden aşina olduğumuz adının yanı sıra doğal olarak da hem ciltten hem de ağızdan kullanılabilen bir bitki. Ancak onu bu şekilde tanımlamanın hakkını yemek anlamına geldiği aloe veranın faydaları saymakla bitmiyor. Siz de aloe veranın faydalarını ve aloe vera mucizesini keşfetmek için hemen şimdi harekete geçin.

Aloe Vera

1 – Cilt üzerinde tedavi edici bir ilaç olarak kullanabileceğiniz aloe vera dolaşımı arttırarak cildinizde iyileşme sağlar. Özellikle kuruluk, yanık ve leke gibi durumlar için birebirdir. Ayrıca güneşe çıkmadan önce uygulana aloe vera cilt için harika bir UV filtresidir.

2 – Eğer sindirim sorunları yaşıyorsanız mide yanması, hazımsızlık, kabızlık gibi durumlarda da aloe verayı kullanabilirsiniz. Bal, portakal suyu ve aloe verayı birer kaşık alarak bir bardak su ilave edip karıştırın ve bu karışımı her gün kahvaltıdan önce içmeyi unutmayın.

Aloe Vera

3 – Akne ve sivilcelerle de savaş için kullanılan aloe verayı sabun, temizleyici, losyon ya da krem formlarında bulabilirr, dilediğiniz ürünü seçtikten sonra her gün günde iki defa uygulayarak aknelerinizdeki gözle görülür azalmayı fark edebilirsiniz.

Aloe Vera

4 – Selülit kadınların güzel bir görünüm için önlerindeki en büyük engel olabiliyor. Ancak dolaşıma olan olumu etkisi ile aloe vera ile yapılan jel masajları selülitleri azaltmada fayda sağlayabiliyor.

Aloe Vera

5 – Saçlarınızda kullanabileceğiniz aloe vera, kepek sorunu olanlar için öneriliyor. Saçlarınızda kepek varsa aloe vera ile saçlarınızı ovmak, bir ay içerisinde bu sorununuzu kökten çözebiliyor.

6 – Yağlı ciltlerin de temizleme için kullanabileceği aloe vera, tüm vücudunuzda ve cildinizde sağladığı homojen yağ dağılımı ile parlaklığı kaybetmeden nemlendirme sağlıyor.

Aloe Vera

7 – Yoğun günlerde antidepresan etkisinden faydalanabileceğiniz aloe vera bitkisi, dinlenmek ve sakinleşmek için harika bir bitkidir. Saçlarınıza aloe vera ile masaj yapmak yalnızca saç bakımı için değil, rahatlamanız için de birebirdir.

8 – Özellikle detoks yaparken hangi faydalı bitkilerden faydalanması gerektiği konusunda kafası karışanlar için birebir olan aloe vera, limon ile karıştırıldığında arındırıcı bir içeceğe dönüşmektedir.

9 – 1 çorba kaşığı bal ve 1 limonun suyu ile 1 adet alo vera yaprağını karıştırıp süzdükten sonra kahvaltılardan önce içmeyi deneyin. Bu mükemmel karışım öğünlerinizi sindirmenize yardımcı olarak hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır. Aloe verayı tüketmeden önce yapraklarını dikenlerden ayırmayı unutmayın!

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*