Adım Adım Makyaj Tazelemeyi ÖğreninYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Makyaj Tazeleme ve Makyaj Önerileri

Günlük hayatın temposu içerisinde, yoğun akşamlarda, koşturmalı iş günlerinizde makyajınızın hemen dağılmasından ya da onu asla sabah yaptığınız gibi taze gösteremediğinizden mi şikayet ediyorsunuz? Eğer siz de gün boyu minik makyaj tazeleme ipuçları ile yepyeni gibi duran makyaja sahip olmak ve güzelliğinizi gün boyu maksimumda tutmak için yazımızı okumaya devam edin.

Makyaj Tazeleme Makyaj Tazeleme
Fondöten ve kapatıcı tazeleme
Fondöten ya da kapatıcıları kat kat uygulamak cildinizde yağlı ve koyu bir görünüme yol açabilir. Bu nedenle kapatıcı ürünlerinizi bir tuvalet kağıdı ile olabildiğince çıkarmaya çalışmalı ardından cildinizdeki fazla yağları almalısınız. Cildinizin yağdan dolayı parlamasını engelleyecek olan bu uygulama için yanınızda yağ emen kağıtlardan kolayca taşıyabilir ya da yine mendil kullanabilirsiniz.
Makyaj Tazeleme
Ardından cildinizdeki yağın yerini nem ile kapatmalı ve bunun için cilt tipine göre nemlendirici krem uygulamayı ihmal etmemelisiniz. Yeni makyajınız için ayrıca harika bir makyaj bazı oluşturacak olan nemlendirici kremin ardından makyaj malzemenizi parmak uçlarınıza alıp hafifçe cildinize yedirerek yeniden uygulayabilirsiniz. Dakikalar içinde taptaze bir cilde sahipsiniz!

Makyaj Tazeleme
Göz makyajı tazeleme
Farlarınız tamamen çıkarmadan yenileyebileceğiniz harika makyaj ürünlerinin başında gelmektedir. Makyaj önerilerimizden biri farlarınız bozulduğunda onları tamamen silmeye çabalamak yerine yeni renk tonları yakalamaya çalışmanız olacaktır. Renklerinizi alın ve gözlerinizde dağılan yerlere dilediğiniz gibi uygulayarak yeni bir görünüm yakalayın.

Makyaj Tazeleme
Ruju tazeleme
Özellikle yemek yedikten ya da bir şeyler içtikten sonra rujumuz en çok tazeleme ihtiyacı duyduğumuz makyaj ürünlerinin başında gelir. Burada bilinmesi gerenken ipucu ise eski rujun üzerine yeni ruj katmanı sürmek değil, tüm ruju bir mendil yardımı ile çıkardıktan sonra nemlendirici bir krem ya da balm uygulayarak birkaç dakika beklemek ve dudaklara nemlenmesi için zaman vermektir. Ardından sürülen ruj dudaklarınızı taptaze bir makyaja sahipmiş gibi göstermeye yetecektir.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*