Adım Adım Pratik Göz MakyajlarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

En Pratik Göz Makyajı  Modelleri

Farklı göz makyajları yapmak istiyor, böylece giyiminize uyumlu bir görünüm yakalamaya çabalıyor ancak özellikle sabah saatlerinde ya da yoğun tempoya sahip günlerde hızlı makyaj yapmaktan verimli sonuçlar alamıyor musunuz? O zaman sizi adım adım en hızlı ve güzel göz makyajları ile tanıştıracağımız bu yazımız tam size göre!

Goz Makyaji

Hafif parıltılar

Gözlerinizde hafif bir ışıltı ile büyüleyici görünmek istiyorsanız tüm ihtiyacınız biraz ışıltılı bir far ve siyah bir göz kalemi olabilir. Önce gözlerinizin üst kısmına çok da düzgün olmak zorunda kalmadan göz kaleminizi uygulayın. Kaleminiz gözlerinizi belirginleştirirken farınızı da ön plana çıkaracaktır. Sonrasında kaleminizi kamufle edecek şekilde toprak renginde paletinizdeki en koyu tonu göz kapağınıza uygulayın. Yalnızca kapaklara uyguladığınız bu farın yuvarlak hatlara uygun olmasına özen gösterin ve köşelere doğru çıkışları keskinleştirmek için orta tonlardaki farınızı yukarılara dağıtarak uygulayın. Son dokunuşu ise far paletindeki simli renk ile yaparak altın-toprak renklerinde göz makyajınızı tamamlayın.

Goz Makyaji

Eğer daha hafif geçişler ve daha kolay bir uygulama istiyorsanız bunun için orta tondaki renk ile başlayarak göz ucunuza bir üçgen çizin ve içini farınızla doldurun. Son dokunuşu ise eyeliner ile yapın ve daha da büyüleyici gözlere sahip olun.

Daha sade ya da daha yoğun

Goz Makyaji

Göz makyajınızın daha sade olmasını istiyorsanız göz farınızın nude tonlarındaki en açık rengi ile göz kapağınızı tamamen renklendirin. Gözlerinizin uç kısmına koyu tonlardaki farınızla yalnızca tek bir dokunuş, en açık tonu ile de göz pınarlarına tek bir dokunuşta bulunun. Böylesi hafif bir uygulamanın gün boyu görünürlüğünü garanti altına almak için ise far bazı kullanmayı unutmayın.

Goz Makyaji

Eğer uygulamanızın daha yoğun olmasını istiyorsanız ilk makyaj modeline geri dönün ve bu uygulamanızı gözlerinizin alt çizgisine de koyu tonlardaki farınızı ince bir çizgi şeklinde uygulayarak bitirin.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*