Adım Adım Yorgunluğu Yenmenin YollarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Siz yorgunluğu yorun

Adım adım yorgunluğa karşı açtığınız mücadeleyi kazanarak siz de gün içinde çok daha aktif ve verimli olmak istemez misiniz. Gün içinde enerjinizin düşmemesi ve gününüzü en iyi şekilde değerlendirmek için sizi bizimle birlikte yorgunluğu çözümlerini keşfetmeye davet ediyoruz.

yorgunluk ile mucadele

Yedikleriniz sizsiniz

Enerjinizi daima zirvede tutmak için sanılanın aksine fazla kalori almanıza gerek yok. bu fikir tam tersi siz de ağırlık hissi uyandıracaktır. Gün içerisinde taze mevsim meyveleri ve bol lifli tahıllar tüketmeyi alışkanlık haline getirin. Eğer canınız bir şeyler yemek istemiyorsa vitamin ve mineral haplarından destek alabilirsiniz.

yorgunluk ile mucadele

Kahveyi sevdiğinizi biliyoruz ancak…

Uyarıcı etkisi ile bilinen kafeini fazla alınması bir süre sonra bünyenizde alışkanlık yaratarak bu etkinin eşiğini yükseltmektedir. Yani kahve bir tür ilerleyen bir bağımlılık yaratabilir. Bunun için günde bir fincan kahve ile sınırlı kalmaya çalışın. Bu sayede kahve içmenin ayıltıcı etkisinden daha iyi yararlanabilirsiniz.

yorgunluk ile mucadele

Su hayattır

Hayati vücut dengeleriniz için su vazgeçilmezimiz. Su içmek için susamayı beklemeyin. Kaliteli su içmeye çalışın, içtiğiniz suyun mineral ve pH değelerini okuyun ve gün içinde en az 10 bardak tüketin.

yorgunluk ile mucadele

Hareket edin

Hareket etmenin sizi daha çok yoracağını sanmayın. Düzenli fiziksel aktivite bir süre sonra yorgunluk eşiğinizi oldukça arttıracaktır ve kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlayacaktır. Ayrıca stresi azaltması, mutluluk ve öz güven konusundaki olumlu etkileri ile sporun faydaları yadsınamaz.

yorgunluk ile mucadele

Yorgunluk kürü

15 Günde bir ya da ayda bir kendinize birkaç günlük sıkı bir diyet yaratın. Bu diyetin içerisinde arı sütü, ginseng gibi sağlıklı uyarıcılara yer verin ve tamamen doğal beslenin.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*