Aldatılmak Dünyanın Sonu DeğilYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

İhanetin Hayatınızı Mahvetmesine İzin Vermeyin

Birçok kadının karşılaştığı bir durum olan aldatılmak, evliliğinizin ve hayatınızın tam odak noktasında yer alan korkutucu bir soruna dönüşebiliyor. Kimisi sessiz kalırken, kimisi ise kararı aile yaşantısını boşanarak değiştirmekte çözümü arıyor. Kararınız ne olursa olsun bu konu karşısında ne yapmanız gerektiğini ve bilmeniz gerekenleri birlikte öğreniyoruz.

aldatilmak

Konuşmaktan korkmayın

Birçok kadın eşinin kendisini aldattığını öğrendiğinde sessizliğini korumayı tercih ediyor. Bunun için gösterilen birincil sebep ise eşinin kendisini suçlayacağı korkusu oluyor. Ancak aldatmanın bahaneler üzerine kurulu olamayacağını ve ilişkinin cezalandırma ya da kaçış sistemi üzerine kurulu olmadığını bilerek bu bilginin özgüveni ile hareket etmeniz gerekiyor. Affetmek ya da sessizliğini bozmak size kalan bir karar ancak ne olursa olsun kendinizi suçlamak yıpratıcı ve yanlış bir karar olacak.

aldatilmak

Boşanmak mı boşanmamak mı?

Bazı kadınlar aile hayatını çocuklarını ya da içinde bulunduğu ekonomik şartları düşünerek boşanmak istemesine rağmen evliliğini sürdürüyor. Ancak yine birçok kadın aldatılmanın ardından manevi tazminat hakkına sahip olduğunu bilmiyor.

aldatilmak

Aldatılmaya karşılık tepkinizin ne olacağı tamamen sizin kararınız ve evliliğinizi sürdürdüğünüz için kimse sizi yargılayamaz. Ancak kendi mutluluğunuz için ne istediğinize çevrenizin tepkilerinden ve maddi konulardan bağımsız karar vermek gerekiyor. Aksi takdirde istemediğiniz bir evliliği yalnızca maddi sebeplerle devam ettirmek bir kere yaşayacağınız bu hayatı sizin için daha zor kılabiliyor.

aldatilmak

Yardım alın

Aldatılan kadınlar ne yazık ki bu sır olarak saklanması gereken bir utanç kaynağı olarak görüyor. Ancak sonuçları ne olursa olsun bu süreci en iyi şekilde değerlendirmek ve kendinize zarar vermeden atlatabilmek için uzmanlardan yardım alınması öneriliyor.

aldatilmak

Özellikle boşanma kararı alan ailelerin çocukları için psikolojik desteğin ilerleyen yaşlarda büyük faydaları var.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*