Alışık Olmadığımız Bir Trend: Saç Arkası KazımaYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Saçlarınızın arkasındaki desenlere hazır mısınız?

Saçlarınızın yanı, tek tarafı, ön kısmı derken saçları kazıma trendine bir yenisi daha eklendi. Başınızın arkasında farklı desenler oluşturacak şekilde saçlarınızı kazıtmak ilk duyduğunuzda biraz çılgınca gelebilir ancak sokakları bu trendin sarmaya başladığını fark etmeniz ve sizin de alışmanız an meselesi. Saçlarınızın arka kısmını kazıtarak yapabileceğiniz sıra dışı modelleri ve kullanım önerilerini siz çılgın ruhlu ve asi kadınlar için bir araya getirdik.

sac arkasi kazitma trendi

Kısa saçların arkalarını kazıma

Saçlarınızın arka kısmını kazıtmayı düşünüyor ancak saçlarınızın kısa olmasından dolayı çekince duyuyorsanız endişelenmeyin çünkü bu trendi kısa saçlara da uyarlamak mümkün. Saçlarınızda asimetrik küt kesimler, Beckham tarzı kesimler gibi farklı modellere yer verdiyseniz ensenize doğru olan saçlarınız zaten hali hazırda daha kısa olacaktır. Ön kısımdan kakül ile normal bir görüntüye sahip olan saçlarınızın asıl sürprizi saçlarınızın arka kısmında olacaktır.

 

sac arkasi kazitma trendi

Saçlarınızın arka kısmındaki tutamları dilerseniz kazıttığınız bölge için bir kamufle aracı olarak kullanabilir, yani saç tutamları ile farklı günlerde kazıtılan bölgeyi saklamak için başınızın tepesinden inen saçları düz bir şekilde salabilirsiniz. Dilerseniz de saçlarınızın arka kısmını direkt olarak kısa kesim tercih edebilir, bu sayede desenlere sahip saç kazıtma modelinizi gösterebilirsiniz.

sac arkasi kazitma trendi

Uzun saçlarda saç kazıtma modelleri

Aslına bakarsanız bu trendin en çok kullanıldığı saç modellerinde uzun saçların tercih edildiğini göreceksiniz. Çünkü ön kısımda uzun olan saçlar arka kısımda bir anda kazınma ile oluşturulan desenlere dönüştüğünde daha zıt ve şaşırtıcı bir görünüm elde ediliyor. Ayrıca öndeki uzun saçların kazınan bölgeyi kamufle etmek için ne kadar uzun olursa o kadar başarılı olacağını da söylemek mümkün.

sac arkasi kazitma trendi

Desen yönünden ele alındığında daha çok belirgin ve iri desenlerin tercih edildiğini görüyoruz. Ancak belki bir kelebek, belki de bir çiçek tercih ettiğiniz saç kazıma motifi tamamen size kalmış durumda.

sac arkasi kazitma trendi

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*