Ayakkabıların Hayatımızda Tuttuğu Yer ve Kıyafetlerimize Sağladığı KatkıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Hem erkek, hem de kadın modasının en önemli parçalarından biri de ayakkabılardır. Her ne kadar temel işlevi ayaklarımızı dış etkenlerden korumak olsa da, asıl işlevinden uzaklaşarak daha çok bir prestij ürününe dönüştüğünü söyleyebiliriz.

ayakkabı tutukusu

Her yeni yaz veya kış sezonunda satışa sunulan binlerce değişik model arasından, beğendiğimiz ayakkabıları belirler ve ayakkabı için ayırdığımız bütçe ölçüsünde satın almaya çalışırız.

 

Kadınlar İçin Vazgeçilmez Bir Alışveriş Tutkusu

Ayakkabı konusu, ister modayı takip etsin, ister etmesin birçok kişi için ihtiyaçtan daha fazla bir moda tutkusu haline gelmiştir. Bu tutku özellikle kadınlarda çok daha fazla vardır. Kadınlar için her sezon yeni malzemelerden, binlerce model ayakkabı üretilir. Bazen deri, bazen, kumaş, bazen plastik, bazen suni deriden üretilen bu modellere bir de renk seçenekleri eklenince akıllar iyice karışır.

çanta uyumlu ayakkabı

Ayakkabı ile birlikte, ayakkabıya uyumlu çanta sahibi olmak gerektiğinden seçim yapmak giderek zorlaşır. Bu nedenle tüm modacılar ve üreticiler kadın modasına ve özellikle ayakkabı modasına büyük önem verirler. Üretilen binlerce model arasından seçim yapmak oldukça zordur.
Zor olduğu kadar, aynı zamanda keyifli olan ayakkabı alışverişi kadınların en çok sevdiği alışveriş türlerinden biridir. Bazı kadınların, özellikle de maddi kaygısı olmayanların, yüzlerce model ayakkabı sahibi oldukları bilinir.

erkek ayakkabı

Erkekler için ise durum biraz farklıdır. Kış sezonu için bir veya iki kalın tabanlı ayakkabı, klasik takım elbiseler için birkaç kösele tabanlı ayakkabı, hafta sonları için ise spor ayakkabı olması erkekleri mutlu etmek için yeterlidir. Fakat erkekler için model kadar kalite de önemlidir.

erkek ayakkabı

Model ve renk seçenekleri sınırlı olduğundan, görüntünün son derece şık olması ve de kaliteli bir malzemeden yapılmış olması erkekler için son derece önemlidir. Bu nedenle klasik giyimi seven erkekler özellikle klasik deri ayakkabıları tercih ederler. Deri doğal bir malzeme olduğundan ayakları da pek terletmez ve oldukça sağlıklıdır. Yaz aylarında ise kumaş ayakkabılar veya spor ayakkabılar hafta sonu gezmeleri için idealdir.Kadın modası dendiğinde akla gelen ilk ürünler arasında yer alan ayakkabılar ayak sağlığı açısından da son derece önemlidir.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*