Ayaklarınızı Vuran Ayakkabılar için ÇözümlerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Vuran ayakkabılarınıza küsmeyin

Büyük bir heves ve isteklilikle aldığınız ayakkabılarınız daha ilk denemeden ayaklarınızı acıtmaya başlaması ile sizi üzmüş olabilir. Ancak ayakkabı numaraları ile oynamak ve onları çok daha rahat bir hale getirmek aslında birkaç ipucu kadar uzağınızda. Siz de severek aldığınız ancak ayaklarınızı vurduğu için giyemediğiniz ayakkabılarınıza küsmeden önce artık iki kere düşüneceksiniz.

ayakkabi vurmasi icin cozumler

Yara bandı kurtarıcısı

ayakkabi vurmasi icin cozumler

Eğer ayakkabılarınızın arka kısmı sert olduğu için yürürken ayaklarınızı acıtıyorsa, bu kısım yumuşayana kadar ayakkabılarınızı giymeyi tekrar deneyin. Ancak bu esnada acıya katlanmak zorunda değilsiniz. Bir yara bandı yardımıyla önce ayak bileğinizi korumaya alın, ardından ayakkabıları eskitmeye başlayın.

ayakkabi vurmasi icin cozumler

Ayaklarınız hassas ya da ayakkabılarınız çok sert ise yara bandı bir çözüm olarak yeterli gelmeyebilir. Bu durumlar için düşünülmüş ayak pedlerini birçok eczaneden rahatça temin edebilirsiniz. Ayak bileğinizin arka kısmına geçirebileceğiniz bu pedleri yalnızca bu bölge için değil, ayak tabanı ya da topuklar için de kullanabilirsiniz.

ayakkabi vurmasi icin cozumler

Küçük gelen ayakkabılara son

Ayakkabılarınız ayağınıza küçük geliyorsa ve bunu fark ettiğinizde biraz geç kalmışsanız uygulayabileceğiniz birçok yöntem var. Ayakkabılarınızı hijyen açısından ağzı kilitli bir poşete koyun ve buzluğa kaldırın. Bir gece buzlukta duran ayakkabıların ertesi gün yarım numara daha büyük olduğunu fark edeceksiniz.

ayakkabi vurmasi icin cozumler

Ayakkabınızın içerisinde nemli bir gazete kağıdını yuvarlayıp koymak ve bu şekilde bekletmek de buzluk ile aynı etkiyi yaratacak bir diğer yoldur. Gazete kağıdı yerine orta boy bir patates kullanmanız ve ayakkabının parmak kısımlarını bu şekilde genişletmeniz de mümkün.

Ayrıca ayakkabınızın ayağınızda yara yapan yerleri için çay ağacı özlü ürünler kullanarak hızlı bir iyileşme sağlayabilirsiniz. Böyle bir ürün yoksa ayakkabı giymeden önce deodorant sıkmak ya bebe pudrası kullanmak da acınızı önleyecektir.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*