Az Bilinen Faydaları ile Limon Mucizesini KeşfedinYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Limon ve sayısız faydası

C vitamini açısından yüksek içeriği ile bildiğimiz limon, her evin ve birçok tarifin olmazsa olmazı olarak hayatımızda yer almasının  yanında az bilinen kullanım alanları ile kadınların favori bakım ürünleri arasında yerini de alıyor. Cilde etkilerinden maskelerden kremlere kadar birçok üründe faydalanılan limon doğal kürler ya da saç ve tırnak bakımına kadar birçok bakım rutininde yerini alabiliyor.

Limonun Faydalari

Cilde faydaları ile limon

Cilt temizliği için oldukça ideal bir ürün olan limon, siyah noktalardan cildinizin üzerindeki yağ ve ölü dokuya kadar her kiri adeta söküp alan ve cildinizi pürüzsüz bir şekilde diğer bakım ürünlerinize hazırlayan bir baz olarak kullanılabiliyor. Limonun bu temizleyici ve yenileyici özelliklerinden faydalanmak için ise yarım bir limonu ya da bir limon dilimini birkaç dakika boyunca dairesel hareketlerle yüzünüze uygulamak yeterli oluyor. Yüzünüzde gergin bir his yaratması normal olan limonu ılık bir su ile kolayca temizlemeniz de mümkün.

Limonun Faydalari

Limon yalnızca saçlarınızın değil cildinizin de rengini açıcı özelliğe sahip olmaktadır. Eğer cildinizde sivilce izleri, güneş lekeleri, koyuluklar gibi renk farklılıkları varsa bunlar için limonun asidik etkisinden faydalanabilir ve yine limonu aynı şekilde ancak bu defa yalnızca lekeli bölgeye uygulayarak cilt tonunuzu eşitleyebilirsiniz.

Diğer kullanım alanları ile limon

Tırnak bakımında da yerini alan limon ojenizi, özellikle koyu tonlarda tercih ediyorsanız, çıkardıktan sonra tırnaklarınızda oluşan leke ve sarılıkları çıkar için de kullanılabilir. Zeytinyağı ile karıştırılan limon suyu ojelerin yarattığı sarılıkları çıkarmanın yanında harika bir tırnak besleyicisidir.

Limonun Faydalari

Tıpkı cildinizdeki gibi renk açıcı etkisinden saçlarınızda da faydalanabileceğiniz limonu, suyunu sıkarak saçlarınıza bir sprey yardımı ile uygulayın ve güneşin keyfini çıkarın. Güneş etkisi ile doğal bir saç açıcıya dönüşen limon, saçlarınızı kimyasal ürünlerle yıprattığınız günlere veda etmenizi sağlayacak.

Limonun Faydalari

Sizin için limonun faydalarını ortaya koyuyor ve hayatı kolaylaştırıyoruz. Eğer aynı şekilde hayatınızı daha sağlıklı kılacak olan limonlu suyun faydalarını  keşfetmek isterseniz  Limonlu suyun hiç bilmediğiniz yararları yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*