Pastel Tonlarda Sevimli Bahar Kombinleri için ÖnerilerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Pastel tonların sevimliliğinde bahar modası yaratın

Baharın gelişi canlılık demek. Ancak renklenen giysilerinizde eğer parlak tonların göz alıcılığından daha naif ve daha sevimli fikirlere ihtiyacınız varda pastel tonlarını keşfedeceğimiz bu yazımıza kesinlikle göz atmalısınız. Modanın en serin tonlarını bahar sıcaklığı ile birleştirerek siz de tıpkı şekerlemeler kadar güzel dokuma renklerini üstünüzde taşıyabilir, sokaklarda sevimliliğin yanında çekiciliğiniz ile de dikkatleri çekebilirsiniz. 2017 bahar modası için size özel pastel kombinleri inceliyoruz:

Hangi renkleri seçmeli?

pastel bahar kombinleri

Eğer pastel tonların yumuşaklığından faydalanmak istiyorsanız, bu görünüm için 2017 bahar modasına ait renkleri belirleyip bunların içinden favori olanını ayırmakla işe başlayabilirsiniz. Bu renklerin arasında zambak sarısı, nane yeşili, fildişi, bebek mavisi, yavru ağzı ve lila tonları en çok tercih edilenlerdir.

pastel bahar kombinleri

Bu renklerin birlikte kullanılması pastel tonların yumuşaklığını katlarken, bu renklerin ön planda olduğu parçalarda sezonun trendleri olan fırfırlar da görülebilmekte ve daha da sevimli bir görünüm yakalanmaktadır.

Renkleri nasıl kullanmalı?

Pastel tonlarını kullanmak aslında oldukça basit ve keyifli olmakla birlikte, doğru kombinler oluşturabilmeniz için bir tüyoya kulak vermenizde fayda var.

pastel bahar kombinleri

Aynı pastel tonlarını birlikte kullanmak sizi oldukça boğucu ve soğuk renklerde gösterir. Bunun yerine renklerdeki soğukluğu iyi ayarlamalı ve farklı renkleri kullanarak alt ile üst parçalarınızı nötrlemelisiniz.

pastel bahar kombinleri

Farklı renkleri kullanırken zıt renkler seçmek değilsiniz. Özellikle soluk mavi ve yeşillerde çok canlı tonları olan eklemeler yapmak biraz rüküş bir görüntüye sebep olabilir. Ancak bunun yerine pastel tonlarındaki bir ya da iki parçayı odak noktasına koyarak kalan aksesuar ve giyiminizi fildişi ya da beyaz gibi dengeleyici ve uyumlu renklerle yapabilirsiniz.

pastel bahar kombinleri

Renkleri nötrlemek için giyimle birlikte aksesuarlardan da yardım almak mümkün. Etekleriniz ve ayakkabılarınız aynı pastel tonunda olduğunda bu görünümü dengelemek farklı renkte bir çanta ya da büyük küpeler ile mümkün olabilir.

 


Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*