Bahar Modasında Bohem Tarzın YansımalarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Bu bahar bohem tarzın öncüsü olun

Bohem tarzın rahatlığı ön plana koyan şıklığı ve elbette gücünü renkliliğinden alan doğası ile bahar aylarında tercihimiz olmaması için hiçbir neden yok. Ruhundaki renkliliği giyimine yansıtmak isteyen canlı ruhlu kadınların tercihi olan bohem tarzı giyime yorumlamak ise sanıldığından çok daha basit olabilir. Siz de bahar sıcaklığının iç dünyanız kadar görünümünüzü de etkisi altına aldığı bu tarzı bizimle yakından keşfedin.

baharda bohem yansimalar

Elbiselerde renk cümbüşü

Mini etekler ya da yerlere kadar uzanan upuzun elbiseler… Tercihiniz hangi boy ya da kesimden yana olursa olsun, bel kısmında lastikle incelen ancak genelinde bolluktan gelen salaşlığın hakim olduğu dökümlü elbiseler ile oldukça rahat edeceğinize eminiz. Basma desenleri sayesinde elbiselerin salaşlığına şıklık katılan tasarımlarda ise daha çok ince ve hafif kumaşların kullanıldığını göreceksiniz.

baharda bohem yansimalar

Desenlerden gelen yaratıcılık

İçinizden gelen yaratıcılığı ortaya koymanızı sağlayacak olan bir diğer yardımcımız da bu tarzın kendine özgü ve sınırsız seçenek sunan desen çeşitliliği olacak. Desenleri dilerseniz beyaz rengin üzerinde en parlak hali ile görebilir, dilerseniz kot gibi sert kumaşların üzerindeki yoğun boncuk parıltısının göz alıcığından faydalabilir, dilerseniz de sandalet ve çanta gibi belirgin aksesuarlarda bohem tarza uygun modellerden yana seçiminizi yapabilirsiniz.

baharda bohem yansimalar

Bu tarzın dökümlü kesimlerden gelen bir rahatlığı olduğunun altını çizmiştik. Ancak siz bu havayı daha kendinize özgü ve de dikkat çekici bir şekilde yorumlamak isterseniz sizi özgür kılan fikirler de bulabilirsiniz. Örneğin uzun bir pelerini derin bir yırtmaç ve önden ince bir kuşakla asi bir gömleğe dönüştürebilir, gömlek görüntüsünü pekiştirmek için kısa kot shortlar ve kamufle edecek olan gözlükler ile bu parçayı ön plana çıkarabilirsiniz.

baharda bohem yansimalar

Desenler kadar gücüne güvenmeniz gereken bir diğer hareketli detay da elbette takılar. Bohem tarzın bahar aylarındaki yansımalarında doğal taşlardan ve dore, lame gibi renklerin karartılmış tonlarındaki zincirlerden yapılmış harika takılar bulabilirsiniz.

baharda bohem yansimalar

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*