Baharda Spor Yapmaya Başlamanın Tam VaktiYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Spor için artık bahanelere son

Bahar aylarını sonlara doğru yaklaşırken yaza fit giriş yapmak isteyenlerin sayısı da artıyor. Ancak fit bir vücuda sahip olmak için olduğu gibi sağlıklı bir yaşama sahip olmak için de sporun önemi ön plana çıkıyor. Eğer siz de spor için fazla düzensiz olduğunuzu düşünüyor ve hala pazartesileri bekliyorsanız, size özel spor seçeneklerini ve spor  önerilerini sunduğumuz bu yazımızı inceleyerek işe başlayabilirsiniz.

Güne başlama

baharda spor

güne başlanılan saatlerde biraz eklemlerinizi açmak ve kaslarınızı gevşetmek size gün boyu enerji verecek ya da spor rutininizi devam ettirmeyi düşüyorsanız etkili bir ısınma sağlayacaktır. İçinizde en tembel olanları bile cezbedecek kadar kolay olan bu hareketlerin yarattığı rahatlama ise cabası. Yatağınızın içerisinde dahi yapabileceğiniz birkaç basit germe egzersizini öğrenerek siz de güne sağlıklı bir başlangıç yapın.

baharda spor

Yüzme için mevsimi olmadığı gibi saati de olmayan bir spor demek mümkün. Boy kısalmasının önüne geçmesi ile ileri yaş, kilo kontrolü için orta yaş ve fitliğin muhafazası için genç yaşlarda önerilen yüzmenin yaşı yok desek yalan olmaz. Ancak yüzme için sadece sıcak havaları bekleyenlerdeniz havaların ısınması ile bahanenizin kalmadığını da söyleyebiliriz. Hadi siz de ısınan havanın tadını denizin serinliğinde çıkarın.

Açık hava etkisi

Havaların ısınması ile sporun zorlaştığını düşünenlere bakış açılarını değiştirmelerini sağlayacak bir önerimiz var. Uzmanlara göre sporu açık havada yapmak daha çok görsel girdi ve oksijen sağlanması sayesinde sizin daha enerjik olmanızı, spordan daha çok verim almanızı ve daha az sıkılıp yorulmanızı sağlıyor.

baharda spor

Eğer kendinizi spor için motive edecek bir araç arıyorsanız fazla masraf yapmaya ya da uzaklara gitmeye gerek yok, evden çıkıp en yakın parka doğru koşun, yeter.

baharda spor

Yürüyüşten daha tempolu seçenekler arayanlar için eğer sahipse bisikletin de harika bir aerobik egzersiz olduğunu hatırlatmakta fayda var.

baharda spor

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*