Baharın Gözdesi Oxford AyakkabılarYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Oxford ile Bahar Sıcaklığı Ayaklarda

Bahar yaklaşırken botları hafif hafif arkalara doğru itiyor ve ayakkabılığımızda daha hafif modellere yer açıyoruz. Geçtiğimiz birkaç senedir severek kullandığımız Oxford ayakkabıları bu sene de görmeye devam ediyor ve çeşit çeşit renk, desen alternatifi sunan bu rahat ayakkabıları sizin için yakından inceliyoruz.

Oxford Ayakkabi

Ayaklara baharın rahatlığını taşıyın

Ayakkabı konusunda özellikle gündelik kullanımda şıklık ve uyum kadar rahatlığa önem veren kadınlar için adeta bir vazgeçilmez olabilen Oxford ayakkabılar bağcıklarla gelen nostaljik sevimliliği farklı desenler ile modern tarza da uyarlayabiliyor.

Oxford Ayakkabi

Düz renklerden en çılgın pin-up style desenlere kadar birçok farklı şekilde vitrinleri renklendirebilen Oxford ayakkabı modelleri düz taban ya da birkaç santimetreyi geçmeyen ince tabanı ile özellikle uzun boylu kadınların kurtarıcısı oluyor.

Oxford Ayakkabi

Bağcıklar konusunda kalın şeritler ya da kurdeleler gibi daha farklı tasarımlara yer verilen bu ayakkabı modellerinde rugan kısımların kumaşla birleştiği çift renkler ya da tabanın kenardan dışarı doğru taşarak daha maskülen bir hava yakalanan modeller de bulmanız mümkün oluyor. Bizden size özellikle puantiyeli modellere bu kurdeleli bağcıkların çok yakıştığını söylemek kalıyor.

Bu sezon gelen farklılıklar

Geçtiğimiz birkaç sezondur ayakkabı modasında kendine has bir yer edinen ve bu sene de sokaklarda sıkça görmemiz muhtemel olan Oxford ayakkabılar sizi okul yıllarına götüren görüntüsüne ek olarak biraz daha sportif çizgiler kazanan modelleri ile bu sene birtakım farklılıklar sunuyor.

Oxford Ayakkabi

Sivrilen burun kısmı daha ince bir ayak görüntüsü yaratarak bu sportifliğe kadınsılık katarken, kısa boylu kadınlar için bu ayak tasarımı fazla dikkat çekici ve hoş olmayan bir görüntü sunabiliyor. Ancak bağcıkların asimetriden faydalanarak yan kısımlara doğru uzandığı modellerle de farklılık yakalanabilirken, burun kısmına verilen uzunluk geri plana atılarak odak bağcıklara verildiği için bu modellerden herkesin faydalanması mümkün olabiliyor.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*