Bahçenizi Rengarenk Yapmanızı Sağlayacak Tasarım FikirleriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Bahçeleri renklendirme vakti

Bahçeler yazın geldiğinin en belirgin ve en kullanışlı habercisi. Yazın gelişi ile renklenen bahçelerde birbirinden farklı onlarca çiçeğe renk verebilirsiniz. Ancak bahçenizi renklendirmek için tek seçeneğinizin bu olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Siz de bahçenize hemen şimdi renk katacak dekorasyon ve düzenleme önerileri ile hak ettiği gerçek yaz havasını verebilir ve bahçenizin tadını çıkarmaya hemen şimdi başlayabilirsiniz.

bahce renklendirme

Renkli raflar

Eğer bir bahçeniz varsa eminiz asla ne yapacağınızı bilemediğiniz fazlalık taş ya da tuğlalara sahipsiniz demektir. Ancak ne yapacağınızı bilemediğiniz bu taşları biraz renklendirerek harika raflar oluşturabilirsiniz. İrili ufaklı birçok saksıyı yan yana koyduğunuz yerde kalabalık bir görüntü yaratacak ve yürüme alanınızı daraltacaktır. Bunun yerine saksıları ve çiçekleri ayak altından kaldırırken sundukları renkliliği de kaçırmamak için kendi boyadığınız raflardan yardım alabilirsiniz. Çiçeklerinize uygun renklerde boyalar seçmek ise mükemmel bir uyum için önemli.

bahce renklendirme

Taş ya da tuğla gibi ağır parçalar yerine daha hafif saksılar üreterek yine bitkilerinizi yürüme alanından kaldırmanız mümkün. Farklı boylarda birkaç konserve ya da kavanozu alın ve dilediğiniz gibi boyadıktan sonra basit bir vidalama yöntemi ile çitlere ya da bahçe duvarına sabitleyin. Ayrıca bitkileriniz ne kadar göz hizasında olursa o derece dikkat çekici olacak ve bakımı da kolaylaşacaktır.

bahce renklendirme

Farklı renklere yer açın

Çiçeklerinizin renklilik için tek seçeneğiniz olduğunu düşünmeyin. Renklilik konusunda çalı ya da renkli Japon ağaçları gibi alternatifler ile bahçeniz sıra dışı bir şekilde renklenebilir. Renk kaynağınızın daha dikkat çekici ve büyük görünmesi için iri yapraklara sahip birçok renkli bitki bulabilir ve bunlardan adeta bir doğa harikası yaratabilirsiniz.

bahce renklendirme

Bu çalıların ya da bitkilerin arasına kendi boyadığınız motiflerle renklenen taşları yerleştirmeyi unutmayın. Bahçenizde uğur böceklerinin neşeli havasını görmek eminiz herkesin hoşuna gidecektir.

bahce renklendirme

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*