Bakır Tonlarında Göz Makyajı Modelleri için Farklı FikirlerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Bakır renklerinde makyaj ile baharın parlayan yüzü olun

Bahar renklerinin içerisinde pembeden daha olgun, sarı ve turuncu tonlarından daha ağır seçenekler arayanların bu sezon gözdesi olan bakır modeller ile çekici bir parlaklık yakalamak mümkün. Özellikle kumral ve buğday tenli hanımlara ekstra yakıştırdığımız bu makyaj renginin farklı modellerini siz de kendi kombinlerinize uyarlamak için bizi takip edin.

bakir goz makyaji

Gözlerde bakır parıltısı

Bakır metalinin kendine özgü metaliksi parıltısını ürünlerin içeriğine ustalıkla sindirilen simli doku sayesinde yakalayabilmeniz mümkün. Bu sayede gözleriniz daha aydınlık ve dikkat çekici olacağı gibi bakırın özgün doğasına da gönderme yapmış olabilirsiniz. Bu görünümü cilt tonunuzdan belirgin şekilde farklılaştırmak için iki kat uygulanan maskara ve kalın bir eyeliner çizgisi ise doğallığı korurken yeterli etkiyi de yaratmayı başaracaktır.

bakir goz makyaji

Bakırın bu parlaklığının farklı ürünlerde farklı şekillerde yorumlandığını görmek mümkün. Öyle ki doğanın sunduğu bakırı alt zeminine alan pembe tonları dahi mevcut. Bu pembe üst tonlarını yine aynı pembe ve lila tonlarında farlar ile karıştırabilir, alt tonu ise allık rengi ile destekleyebilirsiniz.

bakir goz makyaji

Bakır dendiğinde açıklı koyulu birçok renk bulabileceğinizi aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor. Eğer bu durum size tercih konusunda kararsızlık çıkaraksa o zaman bu renkleri kendinize özgü bir palete dönüştürmeyi de düşünebilirsiniz. Parlak ve dikkat çeken açık bakır tonlarını göz çizginizin etrafını aydınlatmak için kullanırken, göz kapaklarınıza biraz gri ve siyah tonları ile galaktik bir derinlik vermeyi unutmayın.

bakir goz makyaji

Ben doğallıktan yanayım diyenler için de oldukça uygun formları olan bakırın açık tonlarını sade bir makyajı noktalamak için kullanabilirsiniz. Özellikle davetlerde biraz parıltı kullanmak isteyen ancak abartıdan uzak durmaya önem veren kadınlar için yalnızca kanatlanan kirpiklere uyum sağlayacak bir bakı farın olması bile yeterli olacaktır.

bakir goz makyaji

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*