Banyonuzda Saklamamanız Gereken EşyalarYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Doğru Bilinen Yanlışlarda Banyo Malzemeleri

Evimizin en önemli bölümlerinden biridir banyomuz. Kişisel bakımımızı yaptığımız kendimize en çok özen gösterdiğimiz yerdir. Peki banyoda sakladığımız orada olması gerektiğini düşündüğümüz malzemeler nelerdir? Neleri yanlış yapıyoruz? Beraber inceleyelim;

banyoda saklanmamasi gerekenler

Havlular

Banyo deyince ilk aklımıza havlular gelir.Banyoda olmazsa olmazdır ancak kullandıktan sonra banyoda tutmak yaptığımız hatalardandır. Nemli ve kapalı alanda kurumaya bırakılan havlular bakteri üretir ve oldukça sağlıksızdır.

banyoda saklanmamasi gerekenler

Taraklar

banyoda saklanmamasi gerekenler

Hemen hemen hepimiz duş sonrası saçlarımızı banyoda tararız. Saçlarımızın açılması için çeşitli losyonlar kullanır sonra da tararız. İşimiz bitince de tarakları çekmeceye veya taraklar için ayırdığımız kısma koyarız. Ancak hesaba katmadığımız bir şey vardır ki taraklar ıslanır ve kapalı alanda bırakırız bu da nemli kalmalarına ve bakteri üretmelerine neden olur.

banyoda saklanmamasi gerekenler

Elektronik Aletler

Banyoda en çok kullandığımız aletlerin başında saç kurutma makinaları ve epilasyon aletleri gelir. Ancak banyoların gerek ıslak olma ihtimali gerekse nemli olmalarından dolayı elektrikli aletlerin kullanılması tehlikelere yol açabilir aman dikkat edin.

banyoda saklanmamasi gerekenler

Makyaj Malzemeleri

Kişisel bakımımızı ve günlük bakımımızı bir çoğumuz banyoda yapar malzemelerimizi de orada saklarız. Ancak unuttuğumuz bir nokta vardır ki o da banyomuz oldukça nemli bir alandır. Makyaj malzemelerinin nemli bir alanda kalması bozulmasına ve fark etmeden kullanılması cildimize zarar vermesine sebep olabilir.

Metal Ürünler

Banyomuzda sakladığımız veya kullandığımız metal ürünler nemden dolayı zarar görebilir. En sevdiğimiz takılarımız paslanabilir veya kararabilir. Severek kullandığımız dekor ürünlerimiz paslanıp içerisindeki malzemeleri kullanılamaz hale getirebilir.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*