Başarılı Olmak için Sabah Rutininize Eklemeniz GerekenlerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Başarı sabahtan başlar

İş hayatınızdan özel hayatınıza, yaşam düzeninizden hedeflerinize kadar her anlamda daha başarılı olmak için sabahları yapacağınız birkaç küçük rutin sizi güne hazırlamaya yetecektir. Daha enerjik, hedeflerine odaklanmış ve hayallerini gözden geçirmiş berrak bir zihne sahip olmak ve bu sayede gün içinde daha verimli, uzun vadede de daha başarılı olmak için size özel önerilerimize göz atmalısınız.

Listeniz hazır mı?

basari icin sabah rutini

Gün içerisindeki iş yoğunluğu ya da aklınızı kurcalayan ve yapılması gereken işler bazen maddeler haline ayrıldığında oldukça kolay bir hal alabilir. Alışveriş listenizden günlük yapılacaklar listenize, doğum günü hatırlatmalarından günlük kalori hesaplamalarınıza kadar aklına gelebilecek tüm notları ve işleri mutlaka bir liste halinde kaydedin. Yapacaklarınızı somut halde görmek onları düzene sokmanız ve psikolojik olarak daha kolay görmeniz için yardımcı olacaktır.

Sporun önemini kavrayın

basari icin sabah rutini

Güne başlarken odaklanmanızı sağlayacak olan spor, verdiği dinçlik ile gün boyu enerjiklik ve dik bir duruş sağlayacaktır. Yalnızca fiziksel değil, psikolojik etkileri ile de sabah sporunu bir alışkanlık haline getirmek başarıyı hedefleyen kadınların konsantrasyon ve aktiflik için sırrıdır.

Kendinizi şımartın

basari icin sabah rutini

Kendinizi sabahın ilk saatlerinden itibaren şımartın. Küçük sürprizler ya da hayatınızı renklendirecek detaylar için birinden ilgi beklemeyin. Hayatınızdaki en önemli kişinin kendiniz olduğunu ve kendinizi mutlu etmeden başkalarını da mutlu edemeyeceğini bilin. Bunun için güne sevdiğiniz bir tarifi yaparak ya da en sevdiğiniz çiçekleri koklayarak başlamak gibi birçok detayı kendinize sunabilirsiniz.

Güne başlamak için kahvaltı

basari icin sabah rutini

Kahvaltının sağlıklı beslenme, aktif bir metabolizma, gün boyu süren tokluk hissi ve enerji için önemini kavrayın. Boş bir mide ile işlerinizdeki verimin ne kadar düşeceğini siz de biliyorsunuz. Odaklanmak için kendinize lezzetli ve lif, protein gibi değerli içeriklere sahip hafif kahvaltılıklar hazırlayın.

Önceden hazırlık

Sabahları ne giyeceğinizi düşünmenin telaşı size moda hataları yaptırabilir. Ya da sabah ayılmadan ne giymek istediğinize karar vermekte zorlanabilirsiniz. Bunun için kombinlerinizi mutlaka önceden hazırlayın. Sabah giysi seçimini çoktan yapmış olduğunu düşünerek 5 dakikayı daha yatakta geçirmeyi kim istemez?

basari icin sabah rutini

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*