Bedeninizle birlikte dekorasyonunuzu da yenileyin!Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Kış aylarının gelmesi ile evimizde geçirdiğimiz zaman artmakta, dekorasyon daha ön plana çıkmakta ve buna bağlı olarak misafirlerinize ya da ailenize daha renkli görünümler sunabilmek daha önemli olmaktadır. Hayatınıza katacağınız hareketliliğin yanı sıra evinize biraz renk katmak da hem kışın aldığı enerjiyi size geri verecek hem de sandığınızdan daha olumlu değişimler sağlayacaktır. Ev yenilemek size yorucu ya da pahalı gelse de aslında kış indirimleri ya da el yapımı küçük dokunuşlar ile göz alan değişiklikler yaratmak sandığınızdan daha kolaydır.

ev dekorasyonu

Evinizi yenilerken korkmayın

Evlenme arifesinde değilseniz ya da yeni bir eve taşınmayı düşünmüyor olsanız bile evinizi baştan aşağı yenileme konusunda çekimser değil istekli olmaya çalışın. Unutmayın ki hayatınızın en önemli alanı olan evinizde değişiklik yaratmak size de iyi gelecektir.

dekorasyon

Özellikle kış aylarında indirime giren paket mobilya ve beyaz eşya indirimlerini takip etmeye çalışın. Evlilik sezonunun yaza nazaran daha sönük olduğu bu aylarda mobilyacı gezmek istemiyor olsanız bile internet siteleri aracılığıyla harika parçalar ya da paketler bulabileceğinizi unutmayın.

dekorasyon

Bütçeniz yetmiyorsa siz yapın

Eğer bütçeniz yeni tasarımlar için yeterli değilse bu konuda da cesur olun, birçok ürünün el emeği ile de yeniden hayat bulabileceğini unutmayın ve yaratıcılığınızı konuşturmaya çalışın. Örneğin buzdolabınızın kapaklarını renkli sprey boyalar ile boyayarak yeniden yaratabilir, üzerine de çocuklarınız için küçük tahta ve tebeşirler koyarak notlar yazabilirsiniz.
Oturma takımınızı yenileyecek paranız yoksa da patch-work örtülerin modasının hiç geçmediğini unutmayın ve bu örtüleri kanepenize zımbalayarak yeniden kaplayın, renkli kırlentlerle de son dokunuşu yapın.

dekor

Kanepe ya da yataklarınızın altına süpermarketlerin manavlarında bulabileceğiniz ahşap paletlerden yerleştirip bu akıma uyabilir, böylece dergi ve kitaplarınızın için ekstra raf üretirken farklı bir tarza sahip olabilirsiniz.

ev dekoru

Eviniz kadar kendinize de iyi bakın

Yeni bir evin dinç hissettiren etkilerinden vücudunuzda da faydalanın. Yatak başucunuza ve çalışma masanıza mutlaka bir şişe su koyun ve su alışkanlıklarınızı düzenleyin. Suyunuza bir miktar mineralli soda ekleyerek yürüyüşlerinizde yanınıza da almayı unutmayın.

saç bakımı

Haftada bir ısırgan yağı ve zeytinyağını saçlarınıza sürerek bekletin ve yıkayın ya da cildinizi prinç ve süt ile ovarak lekelerden kurtulun.

Eviniz gibi siz de kolayca tazelenin!

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*