Bel İncelten Trend: Korse KemerlerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Sokaklarda korse modası

Fransız kadınlarının belini daha ince göstermek için yüzyıllardır kullandığı ve göğüsleri dik göstermesi ile bildiğimiz korseler, yeniden 2017 sokak modası ile sokaklarda. Tarihi dokusunda görmeye alışkın olduğumuz korse kemeri böylesi modern bir formda görmek bizleri şaşırttı desek yalan olmaz. Ancak defile podyumlarından New York sokaklarına kadar birçok yerde beğeni ile kadnların ilgisini çeken korse kemer modasını nasıl kullanmanız ve nelerle kombinlemeniz gerektiği konusundaki önerileri sizler için gözler önüne serdik.

korse kemer modasi

Farklılıklar

Geçmişten günümüze gelen bir parça olan korse kemerler, iddialara göre kullanıldığı yüzyıllarda o kadar dar ve sertti ki kulllanan kadınların bazıları çıkarınca gövdelerini kontrol etmekte zorlanacakları kadar ince bele sahip olabiliyorlardı. Şimdilerde bu abartılı sıkılığına gerek görülmeyen korse kemerlerde elbette daha rahat bir kullanım hakim. Farklılığı bununla sınırlı kalmayan korse kemerlerde önceden görülen pastel renklerin ve dantel süslemelerin yerine daha modern olduğu kadar daha asi olan dokular almış. Dore rengin sert kalıp kullanımı ya da siyah derilerden korse kemerleri 2017 sokaklarında gördüğümüz yeni uyarlamalardan.

korse kemer modasi

Nasıl kullanıyoruz

korse kemer modasi

Korse kemerler asıl yükselişini salaş gömleklere borçlu diyebiliriz. Öyle ki salaş beyaz gömleklerin alt kısmından sarktığı korse kemerlerde siyah ve beyaz uyumunun kullanılması seçilen en kolay ancak en garanti şıklık çözümü.

korse kemer modasi

Beyaza uyum sağlayan siyahta yalnızca deri değil, boyuna ince çizgi desenli daha resmi modeller görmek de mümkün. Resmi desenler dediğimize bakmayın bu modellerin kesimleri göğüs kısmını kamufle eden sivri bitişleri ile sokakları sallayacak cinsten.

korse kemer modasi

Ben gömlek sevmiyorum diyorsanız merak etmeyin. Şile bezi ve benzeri ince kumaş beyaz elbiseleri yazın kullanmayı çok sevdiğinizi biliyoruz. E bu sevilen parçayı da korse kemerle süsleyip sezon trendlerini kendi zevklerinize yorumlamamak olmaz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*