Bohem Dekorasyon ile Büyüleyici Evler YaratınYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

İçinizdeki boheme kulak verin

Süslü bir bohem yatak odası tasarımı, kişiliğinizi ifade etmenize yardımcı olabilir. İçinizde sıkışıp kalmış olan hippiye ulaşın ve yalnızca yaratıcı ve ilginç değil, aynı zamanda sıcak ve rahat olan yatak odasında özel bir atmosfer yaratın. Size özel seçtiğimiz bohem yatak odası modelleri ve dekorasyon oluşturma tavsiyeleri ile siz de daha canlı yatak odalarına merhaba deyin.

Bohem tarz için öneriler

bohem yatak odalari

Bohem tarzda dekorasyonda dağınık ve çılgın bir görünüm dikkatinizi çekebilir. Ancak aslında kaosa dönüşmemek konusunda oldukça hassas bir dengeye sahip olan bu tarzı şıklık seviyesinde tutmak için oldukça dikkatli olmak gerekir. Tarzın dışında eşyalar ya da fazla renk kirliliği bohemliği bir anda rüküşlüğe dönüştürürken sizin de bu kaosun içerisinde bunalmanıza yol açabilir.

bohem yatak odalari

Bohem dekorasyon tarzında dengeyi yakalamak için önem arz eden konulardan biri renktir. Ne kadar canlı ve zıt renkleri kullansanız da dengeyi yakalamak için zemin renginde mutlaka sade bir ton seçmeli ve aksesuar eklemelerini bu zemin üzerine yapmalısınız.

bohem yatak odalari

Örneğin pastel tonlarda mavi ve pembeyi kullanacağınız bir dekorasyon teması için tamamen düz krem renginde duvarlar ve halılar seçebilir, böylece renkliliği perde, nevresim, tablolar ya da aksesuarlar ile kazandırabilirsiniz.

bohem yatak odalari

Bohem tarzda karışıklılığa mahal vermemek için dikkat etmeniz gerekenler arasında renkler kadar desenlerin de uyumu yer alır. Desenler konusunda tek bir konsepti seçmeli ve tüm aksesuarları bu doğrultuda seçmelisiniz. Nevresim, halı, perde, mobilya ya da tablo seçimleri farklı desen ya da renklerde olsa da bu desenler arasında bir uyum olmasına özen gösterin.

Örneğin sadece geometrik desenler, sadece çizgiler ya da sadece puantiyeler ile oluşturulmuş tasarımları değerlendirebilirsiniz. Bunların aralarına kürk ya da tül gibi farklı dokumaların uygun renkte olanlarını karıştırabilirsiniz.

bohem yatak odalari

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*