Boyadan Yıpranan Saçlarınızı Yeniden CanlandırınYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Zeytinyağı uzun yıllardır yıpranan saçların en iyi bakım kürü olarak bilinmektedir. Eğer sevdiğiniz renkle ulaşmak için saçlarınızı sık sık boyatıyor ve boyadan dolayı saçlarınızın eski canlılığın kaybettiğini düşünüyorsanız, zeytinyağı sayesinde saçlarınıza eski ışıltı, parlaklık ve sağlıklı görünümünü kazandırabilirsiniz.

saç bakımı

Zeytinyağı ile dilediğiniz sıklıklarda, saçınızın ihtiyacına uygun şekilde bakım yapabilir ve uygulamanızdan sonra kısa sürede saçınızdaki farkı hissedersiniz. Bakım kürü ya da saç maskeleri ile uğraşmaya üşünenler için de kolay uygulaması ve her evde bulunan bulması kolay bir malzeme olması ile zeytinyağı saçınızın yeni en iyi dostu olabilir.

zeytinyağı ile saç bakımı

Zeytinyağı saç maskesini evin içerisinde işlerini yaparken, televizyon izlerken ya da yemek yerken dahi rahatlıkla uygulayarak zamandan da tasarruf edebilir, saçlarınız için zaman harcamaktan kurtulabilirsiniz.
Doğru Zeytinyağı Seçimi

Tüm zeytinyağları eşit kalitede olmadığı ve herkes saçı için en iyi saç bakım ürününü aradığı için her zeytinyağını saçlarınıza uygulamanız pek iyi sonuçlar vermeyebilir. En başarılı sonuçları alabilmek için soğuk sıkım sızma zeytinyağı bulmaya ve bunun tamamen doğal olanını tercih etmeye çalışın. Asit oranı oldukça düşük olan bu yağ türü saçlarınızı tam da görmek istediğiniz gibi yapacak ve iyi bir şekilde besleyecektir. Üzerinde yalnızca zeytinyağı yazan ürünlerde birçok kimyasal ürün kullanıldığı gibi bu ürünler saçınız için beklediğiniz sonuçları veremeyeceğini unutmamalısınız.

zeytinyağı ile saç bakımı

Aldığınız zeytinyağının içine birkaç damla lavanta yağı ya da esansı eklemek ise saçlarınızın harika kokmasını sağlayacak bir diğer ipucudur.

Zeytinyağı ile saç bakımı

Kendiniz için doğru saç bakım ürününün zeytinyağı olduğuna inanıyorsanız, bu ürünü uygulamaya başlayabilirsiniz.

saç bakım ürünü

Zeytinyağınızı koyduğunuz şişe ya da kaseyi sıcak su dolu bir kasenin içinde bir süre bekleterek hafifçe ısınmasını sağlayın ve saçlarınıza parmaklarınızı tarak olarak kullanarak eşit şekilde yağı uygulayın. Saçlarınızın uzunluğuna göre yağ miktarını ayarlayabilir, saçlarınızı korumak için eski bir saç havlusu ile sarabilirsiniz. Etkinliliği arttırmak için havlu üzerinden birkaç dakika saç kurutma makinesi ile ısıtmaya devam edebilirsiniz. Saçlarınızda 15-20 dakika kadar bekleyen yağı direkt olarak şampuan ile yıkayarak kolayca çıkabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*