Bu Güzellik Tüyoları ile Artık Bakım Çok Daha KolayYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Bakımın kolaylığını keşfetmenizi sağlayacak ipuçları

Bakımın güzellik kadar sağlıklı bir görünüm için de şart olduğunu biliyoruz. Hayatında bakımın önemli bir yeri olan kadınlar için bu rutini daha da kolaylaştıracak ve etkili kılacak önerilerimiz ile artık güzelleşmenin bilinmeyen yönlerini keşfedebilirsiniz.

guzellik ipuclari

Uyku maskesi ile kirpik kıvırma

Kirpiklerinizin yukarı yönde bakmasını sağladıktan sonra uyku maskenizi takmak tüm gece boyunca kirpiklerinizin bu şekilde kıvrık durmasını sağlayacak ve kirpiklerinizin uyandığınız zaman kendiliğinden daha etkileyici bir görünüme kavuşmuş olmasını sağlayacaktır.

guzellik ipuclari

Deodorantlar ve sivilceler

Sivilcelerinizin çıktığı anda etrafa yayılmasından bıktıysanız onları kontrol altına almak için roll on deodorantlardan yardım alabilirsiniz. Alerjik bir reaksiyon gösrermediğinden emin olduğunu roll on deodorantınızı kulak çubuğu ile sivilce üzerine uygulamak sivilcelerin cilde yayılmasını önleyecektir. Ancak bir süre bekleyen deodorantı yıkamayı ihmal etmeyin.

guzellik ipuclari

Eğer büyük göğüslere sahipseniz pişik ve kızarıklık sorunları için de göğüs ve çevresinde yine roll on deodorantları kullanabilirsiniz.

Aydınlatıcı ve ruj

Toz haldeki aydınlatıcı ürününüz ile rujunuzu birleştirmek, dudaklarınıza doğal bir aydınlık vermek için kullanılabilir. Hatta highighter ürünün dozunu arttırmak rujunuzun baştan aşağı farklı bir ürün olmasını sağlayabilir.

guzellik ipuclari

Vazelin mucizesi

Tırnaklarınızın etrafına süreceğiniz bir miktar vazelin taşan ojelerin oje sürme işleminden sonra kolayca silinmesini ve tırnaklarınızın mükemmel görünmesini sağlayabilir. Bu yöntem tırnak etlerini kesmeden önce uygulanarak manikürü daha kolay kılmak için de tercih edilebilir.

guzellik ipuclari

Vazelin yalnızca ojeleri değil makyaj malzemeleriniz de çıkarmak için birebir. Makyajınızı silerken vazelin kullanmak aynı anda cildinizi de nemlendirme konusunda yardımcı olacaktır. Cildinizi makyajdan arındırmak için acil durumlarda kullanabileceğiniz bir diğer ürün de bebek temizleme mendilleridir. Bu mendiller bebeklerin hassas cilt yapısına uygun olduğu için cildinize de nazik davranacaktır.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*