Yenilenme ve Gençlik için Mutlaka Tüketmeniz Gereken BesinlerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Sizi tepeden tırnağa yenileyecek harika besinler

Hızlı ve tempolu bir yaşamın, onca iş ve yoğunluğun içerisinde stresin siz de sağlık sorunlarına yol açması ya da risk yaratması oldukça normal. Şu anda olmasa bile ileride etkilerini kesinlikle olumsuz şekilde göreceğiniz bu yıpratıcı etmenlere karşı savaş açmanızda doğru beslenmenin ise asla yadsınamaz bir önemi var. Hayatınıza ve beslenme alışkanlıklarınız arasında katacağınız bu besinler size yenilenme ve canlılık sağlarken sağlığınızı korumanız için de tercihiniz olacak.

saglikli besinler

Elastik bir cilt için domates

İçeriğindeki yapılar ile kolajen üretimini destekleyen ve bu sayede cildinize elastikiyet kazandıran domates yaşlanmanın tam anlamı ile düşmanı.

Gençlik için bezelye

İçeriğinde yoğun miktarda lif ve C vitamini bulunduran bezelye, cilt üzerinde yarattığı gençleştirici etki ile biliniyor. Bu mucize besini ise nasıl tüketmeyi tercih ederseniz edin sofralardan eksik etmemek gerekiyor.

saglikli besinler

 Yenilenmek için balık

Omega -3 bakımından ne kadar zengin bir besin olduğunu hepimizin bildiği balık ne yazık ki yine hepimiz tarafından yeterince tüketilmiyor. Oysa içerdiği antioksidanlar ile size denizden gelen yenileyici etkileri sunacak olan balık, cilt hücreleri için de tamir edici, nemlendirici ve parlaklık kazandırıcı etkilere sahip.

saglikli besinler

Dinçlik için enginar kalbi

Enginarın seveni kadar sevmeyeni de var. Ancak tam bir karaciğer ve kalp sağlığı dostu olan enginarın özellikle kalp kısmı başta olmak üzere tümü tam bir enerji kaynağı. Tüketen kişilere zindelik ve geç yorulma özellikleri veren enginar dinçlik için sofralarınızda yer alması gereken besinler arasında.

saglikli besinler

Hücreleriniz için siyah üzüm

Karaciğere faydalı bir diğer besin olan siyah üzüm kabuğu ve çekirdekleri ile birlikte tüketildiği takdirde hücreleriniz üzerinde yenileyici etkilere sahip .Ek olarak üzüm çekirdeği antioksidanları içeren bakım ürünleri bulmanız da mümkün.

saglikli besinler

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*