Çağımızın Akımı Selfie için Makyaj ÖnerileriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Selfie çağımızda neredeyse herkesin sosyal medya uygulamalarını süsleyen ve gün boyu çekmekten asla sıkılmadığı fotoğraf serileri oluşturuyor. Ancak selfie çektiğinizde güzle çıkmak ve gerçekten herkesi hayran bırakabilmek için telefon uygulamalarından ya da açı, ışık gibi fotoğraf taktiklerinden daha önemli bir ölçüt bulunuyor: doğru makyaj uygulaması. Sizin için en doğru selfie makyajını oluşturduğumuz yazıyı okuyarak siz de artık beğenilerinizi katlayarak popülaritenizi arttırabilirsiniz.

selfie makyajı
Temeli sağlam makyaj
Makyajınızın temelini sağlam oluşturmak yüzünüzü yakın kadrajdan alan selfie fotoğraflarda sizin mükemmel görünebilmeniz için ekstra önem taşır. Bu nedenle makyajınızda ideal tutuculuğu ve sabitleyiciliği sağlayacak olan makyaj bazınızı birkaç damla kadar parmak uçlarınıza alarak tüm yüzünüze iyice dağıtın. Homojen bir dağıtım yaptığınıza emin olduktan sonra makyajınıza başlayabilirsiniz.

selfie makyajı
Mat likit fondöten kullanarak cilt tonunuzdaki eşitsizlikleri giderin. Fondöten uygulamada daha verimli sonuçlar almak için mutlaka yüzünüzün orta noktalarından dışlara doğru nemli makyaj süngeri ile uygulama yapmaya çalışın.
Renklendirme zamanı
Kontur yapmanın vakti geldi. Yüzünüzü belirginleştirmek ve göz alıcı noktalarını vurgulamak için elmacık kemiklerinize, şakaklarınıza ve burnunuzun yan kısımlarına daha koyu tonlar, bu bölgelerin alt ve üst çevresine de açık tonlarda kontur uygulaması yapın.

selfie makyajı
Gözlerinizi belirginleştirmek bu makyaj modellerinde en önemli ipucu olduğundan ekstra yoğun kirpikler oluşturma ve katmanları arttırmaya özen gösterin. Ayrıca eyeliner çizginizi uzatmayı ve göz kapağınıza denk gelen kısmını kalınlaştırmayı unutmayın.

selfie makyajı
Dudaklarınız asla unutmamanız gereken önemli bir detayı oluşturuyor ve eğer selfie makyajı nasıl yapılır diye sorarsanız alacağınız ilk tavsiye nude rujlar tercih etmenizden yana olacaktır. Nude rujlarınızı belirginleştirmek için parlatıcınızdan da destek alabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*