Çalışma Günlerini En Az Tatil Günleri Kadar Çok Sevmeniz için Keyifli ÖnerilerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Hafta içi günlerini de hafta sonu kadar sevin!

Çoğumuz sıkıcı ve yorucu iş temposu, evden çıkmak zorunluluğu ya da dilediği gibi eğlenmeye zaman ayıramadığı gerekçesi ile hafta içi günlerinden pek de haz etmiyor. Oysa ki hayatınızın çalıştığınız dönemlerde 7’de 5’ini oluşturun hafta içi günlerini de en az tatil günleri kadar sevmek, daha keyifli bir yaşam için çok önemli. Siz de yaşamınıza ve iş hayatınıza dair pratik ve keyifli birkaç ipucuna dikkat ederek, her gününüzü değerli ve güzel kılabilirsiniz.

İşin yeri ayrı keyfin yeri ayrı

haftaici onerileri

Çalışmayı seviyor ya da işinizi evinize taşıyarak oyalanmak istiyor bu sayede de gün içinde iş yükünüzü zamanlara bölmek istiyor olabilirsiniz. Ancak geçen zamanın ailenizden, sevdiklerinizden ve kendinizden çalındığını unutmayın. Eve mümkün olabildiğince işlerinizi taşımamaya ya da işte çıktığınızda kalanları düşünmemeye çalışın. İçerisinde bulunduğunuz anları yaşamaya odaklanın ve bırakın işleriniz iş saatlerinde kalsın.

Ne yapmayı seviyorsak onu yapmaya devam!

Hafta sonunu neden seviyorsunuz? Belki kahvaltı saatlerini, belki arkadaş buluşmalarını. Bunları hafta içine de atmayı neden düşünmüyorsunuz? Yalnızca yarım saat kadar önce kalkıp arkadaşınızla bir kahve içtikten sonra işlerinize başlayabilir ya da onla pratik bir tarifi denedikten sonra evinizden çıkabilirsiniz.

haftaici onerileri

Erken kalkmak tüm günü değiştirir

Erken kalkmak sizin için daha az uyumak anlamına gelse de aslında daha erken ayılmak demektir. Daha erken kendinizi toparlamak giyim tercihinizden içtiğiniz kahve sayısına kadar tüm günü etkileyecek olan sabah rutininizi de baştan aşağı etkileyebilir. Ilık bir duş almak, özenerek hazırlanmak, biraz atıştırmak ve sevdiğiniz dergi ya da gazete yazılarına göz atmak tüm günkü enerjinizi değiştirecektir.

haftaici onerileri

Yeni bir iş demek yeni bir hayat demek

Araştırmalar depresyon ve mutsuzluğun temel sebeplerinden birinin kişilerin işlerini sevmemesinden kaynaklandığını ortaya koyuyor. Birtakım geçim ve gelecek kaygıları içerisinde işinizi bırakmak ilk başta korkutucu gelebilir. Ancak hayatınızın büyük kısmını adadığınız işinizi ne kadar sevdiğinizi ve hayata yalnızca bir kere sahip olabileceğinizi unutmayın. Belki de işinizden ayrılmadan önce alanınız dışında bir mesleğin eğitimlerine başlayabilir ve yapabileceklerinizi siz de görürsünüz.

haftaici onerileri

Akıllı kadınlar zamanın önemini bilir

Ertelemek çağın hastalığı adeta. Ancak ertelenen işler size akşam mesaileri ve mahvolmuş haftasonları olarak geri dönecektir. Zamanınızı iyi değerlendirin. Bunun için sessiz bir ortama, motive edici müziklere, aydınlık ve pencereye bakan bir masaya ya da kahveye, neye ihtiyaç duyuyorsanız onu sağlayın ve işlerinizi vaktinde tamamlayın.

haftaici onerileri

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*