Çantanızda taşıyabileceğiniz pratik lezzetler ile her an sağlıklı olunYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Gün boyunca yaşadığınız tempo ve iş yoğunluğu arasında bazen kendinize iyi davranmak ve sağlıklı beslenmek zor bir iş gibi görünebilir. Ancak küçük sağlıklı yaşam önerileri sayesinde çantanızda her an size sağlık verecek lezzetler saklayabilir ve bedeninizi zararlı gıdaların yan etkilerinden kolayca koruyabilirsiniz.

pratik atıştırmalıklar

Çantanızda olması gerekenler

Gün içinde her an acıkabilir ya da öğün aralarında küçük atıştırmalıklar ile kendi metabolizmanızı kontrol etmek isteyebilirsiniz. Ancak bu kaçamaklarda sağlıklı atıştırmalıklar tüketmek bütün gün dikkat ettiğiniz beslenme düzeninizden en iyi verimi almanız için önemli bir sırdır.

sağlıklı beslenme

Pratik atıştırmalıklar içerisinden hem kilo ve kan şekeri kontrolü hem de spor düzeninize enerji desteği için en ideal seçim ev yapımı kuruyemişlerdir.
Sağlıklı beslenme önerilerinin baş tacı kuruyemişlerde ev yapımı olma özelliği ise büyük önem taşımaktadır. Hazır ve paketlenmiş olanlarında yoğun tuz ya da şeker kullanılan kuruyemişlerin aksine evinizde kendiniz için kuru üzüm kurutabilir, fındıkları taze alıp kırarak bir kavanozda depolayabilir ya da fıstıklarınızı yağsız şekilde kendiniz kavurabilirsiniz.

atıştırmalıklar

Diyet menülerinin olmazsa olmazı elmanın en sevdiğimiz ara öğün olması ise elbette sayısız faydasından ileri geliyor. Tok tutma, kan şekerini düzenleme gibi birçok faydası ile ideal bir atıştırmalık olan elmalarınızı eğer vaktiniz varsa üzerine tarçın serperek ya da limon sıkarak da hafif tatlandırıp kendiniz için daha lezzetli şekle getirebilirsiniz.

acıkmak

Çantanızda olmaması gerekenler

Sağlıklı olduğunu sandığımız ancak aslında kalori tuzağı olan hazır meyve sularından kesinlikle uzak durmalısınız. Şeker oranı oldukça yüksek olan meyve suları kolay taşınabilirliği nedeniyle özellikle günün ilk saatleri için tercih edilse de sağlıklı beslenmeye önem verenlerin kesinlikle unutması gerekenlerin başında geliyor.

Bunun yanı sıra hamur işlerinden, poğaça ya da simit gibi kahvaltılıklardan uzak durmanızı hatırlatmamızda da fayda var.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*