Çarpıcı Bakışlar için Gözlerinizi Daha Büyük Göstermenin YollarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Büyük gözlerle bakışlarınız herkesi etkilesin

Gözlerinizin iri görünmesi ve böylece makyajınızı daha dikkat çekici ve bakışlarınızı daha etkileyici kılabilmek birkaç basit tüyo ile mümkündür. Siz de düşük göz kapakları ya da göz şekli yapısı nedeniyle gözlerinizin daha iri görünmesine ihtiyaç duyuyorsanız sizlere özel tavsiyelerimizi keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Gozleri Buyuk Gosterme

Öncelik kaşlar

Gozleri Buyuk Gosterme

Kaş yapısı ilk etapta gözleri daha iri göstermekle ilgisi çözülemese de aslında gözlere sınır oluşturması ile konuyla yakından ilgilidir. Gözlerin sınırlarını genişletmek ve bu sayede daha iri göstermek için kaşlarınızı biçimlendirmek öncelikli kuraldır. Kaşlarınızı kaş fırçası ile yukarı doğru tarayarak kalkık gösterin ve kaş kalemi ile yukarı çapraz yönde küçük vuruşlar ile belirginleştirin. Gözleriniz bir anda daha belirgin bir hal alacaktır.

Parlaklık verin

Gözlerinizin karanlık ve gölgeli görünmesi iri gözler için isteyeceğimiz en son şeydir.

Gozleri Buyuk Gosterme

Buğulu bakışlar oldukça seksi olabilir. Ancak gözlerimizi iri göstermek için mat buğuluk yerine hafif simlere ve parıltılara ihtiyacımız olacaktır. Makyajınızdan önce gözlerinizdeki gölgeli alanlara açık tonlarda bir aydınlatıcı uygulayarak karanlıkları ve morlukları tamamen yok etmeyi unutmayın.

Gozleri Buyuk Gosterme

Makyajınızda da yine parlak renkleri ve geniş bir uygulama alanı seçin. Farlarınızda açık tonlarda parıltılı renk paletlerinin orta tonlarını kullanın. Çok kalın ve abartılı eyeliner ya da göz içine sürülen siyahlardan kaçının.

Göz altlarına maskara uygulamak göz boyutunu değiştirmez aksine yaşınızı daha büyük gösterecek bir hatadır.

Mutlaka göz alt içlerine beyaz kalem ile aydınlatma uygulayın.

Dikkatleri dağıtın

Eğer gözlerinizde ne kadar uğraşsanız da dilediğiniz büyüklüğü sağlayamadığınızı düşünüyorsanız, dikkatleri makyajınızın diğer noktalarına çekin. Örneğin çarpıcı bir kırmızı kullanarak odak noktasını dudaklarınız olarak seçip göz yapınızı arka plana atabilirsiniz. Ancak hightlighter gibi göz alanına yakın yerlere parlatıcı dokunuşlar yapacak ürünleri denemeyi de ihmal etmemelisiniz.

Gozleri Buyuk Gosterme

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*