Çekici Erkeklerin Yaşam ve Stil SırlarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Erkekleri çekici kılan özellikler neler olabilir?

Dergi kapaklarında ya da televizyon reklamlarında gördüğümüz erkekler için birçoğumuz ”Ne kadar da çekici” yorumu yapmadan geçemiyoruz. Peki kadın – erkek herkesi kendine hayran bırakan bu çekici erkekleri bu kadar özel ve etkileyici kılan ne? Eğer bunun yalnızca yakışıklılık ile ilgili olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz, çünkü makyaj ve saç bir kadını ne kadar değiştiriyorsa stil ve duruş da bir erkeği aynı şekilde değiştirebilmekte. Bu nedenle baştan aşağı farklı tarzı olan bu erkekleri yakın kadraja alarak onları farklı kılanı sizler için araştırıyoruz.

cekici erkekler

Duygular erkekleri zayıf değil çekici kılar

Erkeklerin duygusal görünmeme ve zaaflarını saklama konusunda alışılmış bir takıntısı olduğunu gözlemlemek zor değil. Oysa ki bu hisler daima dramatik olmak zorunda değil. Örneğin araştırmalara göre bir hayvan özellikle de köpek sahibi olan erkeklerin kadınlar tarafından daha çok beğenilmesinin tek sebebi yalnızca hayvanların sempatikliği değil. Bu imaj erkekleri daha sevgi dolu, şefkatli, düzenli ve anlayışlı olarak lanse ediyor. Hayvan dostlarımızın bize sunacağı mutluluk ise cabası tabi.

cekici erkekler

Stil sahibi olmak güzellikten daha önemlidir

Yüzünüzde ya da fiziğinizde beğenmediğiniz özelliklerinizin bulunması çok normal, sonuçta kimse mükemmel değil. Ancak bu kusurları kimsenin görmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Çünkü yine araştırmalara göre kadınlar bir erkekle ilk tanıştıklarında yüzündeki detaylar yerine stilinin geneline odaklanıyor. Örneğin şık giyimli, iyi bir parfüm ve aksesuar kullanan ya da yürüyüşü ve duruşu ile dikkat çekici bir tavır sergileyen erkeklerin yalnızca yüz güzelliğine sahip erkeklerden çok daha fazla ilgi çekeceği, çünkü daha bakımlı ve saygın bir imaj uyandırdığı düşünülüyor.

cekici erkekler

Bilginin gücü adına

Eğer etkileyici olmak için tek ihtiyacınızın görünüş olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Biri ile tanıştığınızda ona kendinizi etkili bir biçimde ifade edememek, özel ilgi alanlarına ya da bir konu üzerinde yoğunlaşan bir eğitim ve donanıma sahip olmamak, ne kadar yakışıklı görünseniz de sohbetin ilerlemesinin önündeki en büyük engel olacak.

cekici erkekler

Erkeklerin de herkes gibi çekici görünmek için kendini geliştirmeye vermesi gereken önemin farkına varması gerekiyor. Ayrıca bu erkeklerin kendini ve ilgilerini daha iyi keşfederek ve tanıyarak kendi tarzını daha iyi bulacağı ve bunu  istemsiz bir şekilde görünüme de yansıyacağını söylemek mümkün.

cekici erkekler

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*