Cesur Kadınlara Özel Renkli MaskaralarYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Farkını stilinde, stilinin çizgilerini de makyajında taşımak isteyen cesur ve çılgın kadınların tercihi olan renkli makyajın en bilinen ürünlerinden olan renkli maskara yeni yılda eğlenceli bir görünüm kazanmanızda yardımcı olabilir.

maskara çeşitleri

Birçok kadının çekimser yaklaştığı renkli maskara kullanımı ise uygulayacağınız diğer basamaklara bağlı olarak oldukça şık bir hava da katabilmektedir.

renkli maskaralar

Gökkuşağı renkleri kirpiklerinizde

Eğer tüm bakışların üzerinde olmasından hoşlanan farklı ve cesur biriyseniz renkli maskaralar birçok farklı renk alternatifi ile keşfetmeniz için sizi bekliyor olabilir. Gözlerinizi açık tonlar daha belirgin ve büyük kılarken siz de daha göz alıcı kirpikler için maskara uygulaması öncesinde kirpiklerinizi kıvırabilir ya da şeffaf dolgunlaştırıcıları kullanabilirsiniz. Sıra maskara rengini seçmeye geldi!

Sarı ve turuncu tonları özellikle ela ve açık kahve göz renkleri ile harika bir bütünlük sağlıyor. Ayrıca renkli maskaraların bir diğer avantajı far kullanma ihtiyacını ortadan kaldırması oluyor.
Pembe özellikle koyu kahve gözlerle daha etkili dursa da her göz rengine uyumlu bir hal alabiliyor ve pembe makyaj temasını neon pembe rujlar ile tamamlayarak dikkat çekiciliği arttırabilmenizi de sağlıyor.

renkli maskara

Son zamanlarda özellikle saçlarda görülen mor ve mavi trendi kendini kirpiklerde de gösteriyor. Ancak bu tonların etkisini gün ışığında daha iyi ortaya çıkarabilmesinden dolayı yalnızca gündüzleri kullanılması tavsiye ediliyor.

Hafif renklendirmeler

Eğer mor, sarı, kırmızı gibi renkler sizin için fazla iddialıysa ancak yine de gözlerinizde hafif renklendirmeler yapmak istiyorsanız bunun için de koyu yeşil, kahverengi gibi daha masum seçenekleriniz olduğunu unutmayın.

maskara türleri

Özellikle kahve tonlarında gözlere yakışan koyu yeşil maskaralar hem alt ve üst kirpiklere hem de sadece alt kirpiklere siyah maskara ile kombine şekilde uygulanmaya oldukça müsait.

Yeşil gözlerin harelerini daha da belirginleştiren kahve renkli maskara çeşitleri ile de farklı farları birleştirmeniz ve kış temasına uygun bir sadelikle farkınızı ortaya koymanız mümkün.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*