Cildiniz için Doğal Gece Maskesi ÖnerileriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Gece cildinizi besleme saatleri

Cildinizin özellikle dinlendiği ve beslendiği saatler olan gece saatlerinde, cildinizin dolaşımı arttırmak ve gözenekleriniz aracılığıyla onu beslemek cilt sağlığı için kısa sürede gözle görülür sonuçlar verebilecek bir çözüm olabilir. Cildiniz için gece saatlerinde ve yatmadan önce kullanabileceğiniz sayısız maske ve krem türevi ürün bulunmakla birlikte eğer bu konuda kararsız kalıyor ve hangi ürünün sizin için doğru ürün olduğuna emin olamıyorsanız, hem cildinizi kimyasal ürünlerden uzak tutmak hem de bütçenizi de korumak için evinizde kendi doğal gece maskelerinizi yapabilirsiniz.

Cilt Maskesi

Farklı cilt tipleri ve cilt problemleri için birçok farklı karışım önerisi olmakla birlikte size sunacağımız iki basit öneriden sizin için uygun olanını deneyerek işe başlayabilirsiniz.

 

Sivilceli ciltlere patates

Patates yoğun besleyici özelliği ile cildinizde akne ve sivilce gibi sorunlarla baş etmede birebir malzemeler arasında yer almakla birlikte, rendeledikten ya da blenderda öğüttükten sonra suyu süzdüğünüz bir adet patatese bir yemek kaşığı demlenmiş yeşil çay ekleyerek harika bir gece maskesi elde edebilirsiniz.

Cilt Maskesi

Yeşil çay antioksidan içeriği ile cilde gençlik ve parlaklık kazandırmaya yardımcı olurken, akne ile savaşan patatesin faydalarını da gece boyunca destekleyecektir.

Cildinizi nemlendirmek için bal mucizesi

Cildinizin özellikle kış aylarında soğuk havadan dolayı ya da yaz aylarında deniz ve güneş ışıklarından dolayı kuruması gibi problemler ile karşı karşıya kalıyorsanız, cildinize ihtiyaç duyduğunuz nemi geri kazandırmak için bal mucizesini siz de keşfedebilirsiniz. Bal maskemizin içerisindeki mucizevi faydaları ile bilinen malzemeler elbette bununla da sınırlı kalmıyor.

Cilt Maskesi

1 tatlı kaşığı bal, 3 adet E vitamini kapsülü ve yarım avokadoyu püre haline getirerek cildiniz için harika bir gece maskesi elde edebilirsiniz. Maskenizin yastık kılıflarınızı kirletmemesi için örtülerden ya da cildiniz için peçetelerden yardım almanızda ise fayda var. Sabah ise cildinizi ılık su ile duruladıktan sonra farkı anında hissedeceğinize emin olabilirsiniz.

Cilt Maskesi

Eğer gece maskenizin yanında cildinize uygulayacağınız diğer ürünlerde de ev yapımı doğal tarifler arıyorsanız Evde Hazırlayabileceğiniz Harika Peelingler yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 

 

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*