Cildinizi beyazlatmak için kolay maske yapımıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Uzakdoğu’da kadınların yüzyıllardır uyguladığı ve yalnızca yüzlerini değil vücutlarını, ellerini de başarılı şekilde beyazlatan sırrı bilmek ister misiniz? Asya kadınlarının cildine berrak ve beyaz bir görünüm vermek için kullandıkları ve en önemlisi evde basitçe hazırlanabilecek pirinç maskesini siz de deneyin.

pirinç

Pirinç maskesi ve cilde faydaları

Pirincin içeriğinde bulunan aminobenzoik asit, allantoin ve ferulik asit gibi bileşenlerin cilde temas ettiği takdirde yarattığı mucizeler sıradan bir beyazlamanın ötesinde etkilere yol açıyor.

pirinç unu

Güneşin yarattığı yıpranmaya karşı cildi korumak, ciltteki iz ve lekeleri önlemek ve kırışıklıkları cildi sıkıştırarak toparladığı da bilinen pirinç maskesi tüm vücutta uygulanmaya müsait bir cilt beyazlatıcı. Piricin bu harika özelliklerinden cildinizde faydalanmak için ise maske yapmayı sevmeyenleri pirinç toniği seçeneği bekliyor.
Pirinç maskesi için gerekli malzemeler ya yapımı

Yapımı oldukça kolay olan beyazlatıcı cilt maskesi için ihtiyaç duyacağınız malzemeler bulmak da bir o kadar kolay. Yaklaşık iki tepeleme dolu yemek kaşığı pirinç unu, bir çay bardağı süt, kase ve kaşık maskesiniz için gerekli olan tüm malzemeleri oluşturuyor.

pirinç maskesi

Pirinç ununu bir kaseye koyduktan sonra üzerine yavaşça sütü ekleyin ve karıştırmaya başlayın. Kısa sürede maske kıvamına gelen karışımı pürüzsüz hale gelinceye dek karıştırmaya devam edin.

cilt maskesi

Elde ettiğiniz basit karışımı ister bir fırça yardımıyla ister parmaklarınızla cildinizin istediğiniz tüm bölgelerine uygulayın ve yarım saat kadar bekleyip bol su ile durulayın. Dilerseniz maskenizin bir kısmı ile ellerinizi ovarak da daha geç görünen ve beyazlayan ellere sahip olabilirsiniz. Maskenizin etkilerini arttırmak için pirinç toniği ile cildinizi temizlemeyi de deneyebilirsiniz.

Hafta iki defa uygulayabileceğiniz ve yapımı oldukça kolay olan bu cilt maskesinin etkilerini görmek için ise en az bir ay kadar uygulamaya devam edin.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*