Cildinizi Gençleştirmek için Etkili Bakım İpuçları



Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Cildinizin gençliğini koruyun

Cildiniz sizlerin güzelliği ve sağlığının aynası. Ancak zamana ve çevresel etmenlere yenik düşen cildimizin bakımına ne kadar dikkat etsek de bazen istenmeyen cilt problemleri yaşayabiliyoruz ve bunların başında da yaşlanma belirtileri geliyor. Siz de daha gergin, canlı, dolgun  ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olmak için size özel önerilerimizi keşfetmeye hemen başlayın, güzelliğinizi uzun yıllar koruyun.

cilt genclestirme icin ipucları

Uyku ve dinlenme

Cildinizi sağlıklı kılmak kadar vücudunuzun da en önemli gençlik sırrı yeterli ve kaliteli uykudur. Uykunuzun düzenini korumak cildiniz için gerekli enzimlerin salgılanmasına yardımcı olacak ve cilt tonunu dengeleyen melaninlerin de salgılandığı saatler olan gece saatlerinde cildinizin beslenmesi  için zaman kazanmış olacaksınız.

cilt genclestirme icin ipucları

Buzla masaj

Cildinizi gergin kılmak ve bu sayede kırışıkları önlemek için en büyük yardımcınız soğuk uygulamalardır. Sabah ya da akşam saatlerinde mutlaka bir kalıp buz ile cildinize dairesel hareketler ile masaj yapın. Bu masajı özellikle de alın, göz çevresi, çene ve yanak çerçevesinde yaparak kırışıkların en yoğun görüldüğü bölgelerde dolgunluk yaratın.

cilt genclestirme icin ipucları

Soğuğu uygulamak için kullanmanız gereken bir diğer önemli yöntem de kaşık masajıdır. Buzlukta bir gece kadar bekleterek tamamen soğuduğundan emin olduğunuz bir kaşığı hafif bastırma hareketleri ile göz çevresi başta olmak üzere kırışıkların yanı sıra şişliklerin de görüldüğü yerlere uygulayarak dolaşımı hızlandırabilir ve bu sayede bu bölgenin daha kolay beslenmesini sağlayabilirsiniz.

cilt genclestirme icin ipucları

Hepsinden önce temizlik

cilt genclestirme icin ipucları

Cildinizin yapacağınız tüm işlemlerden öncesinde en önemlisi cildinizi temiz tutmaktır. Siz farkında olmadan cildinizin maruz kaldığı toz gibi kirlilikler cildinizi makyaj yapmayan biri olsanız dahi olumsuz etkileyerek daha yaşlı görünmesine neden olur. Bunu, yoğun bir günün ardından tonik ve cilt peelingi yaptığınız anda cildinizde meydana gelen nemlilik ve canlanmadan da anlayabilirsiniz.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*