Cildinizle Birlikte Ruhunuzu KoruyunYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Ruhunuzu cildinizle birlikte gençleştirin

Zaman akıyor ve eskisi gibi genç kalamıyoruz. Bununla birlikte bedenimiz de ruhumuz da yaşlanıyor. Ama bunu bedeni koruyarak hissettiğiniz yaştaki gibi ciltlere sahip olmak sizin elinizde. Bunlar pahalı ürünler ya da cerrahi operasyonlar değil. Bedeninizi koruyarak buna başlayabilirsiniz. Daha sonrasında yapılacak şeyler ise;

yaslanma karsiti

Yaşlanma karşıtı ürünlerle tanışma vakti
İlk yapmanız gereken en baştan başlamak bizce. Yüksek fiyatlı ürünler, tüm cilt bakımı ya da ayrı ayrı cilt ürünleri değil. Kırışıkların ayaklarda ve  göz çevresinde oluşmasını beklemeden küçük bir tüp yaşlanma karşıtı bakım ürünü dinebilirsiniz. “Hamile ve emziren kadınlar hariç, 20’li yaşlarındaki hemen hemen her kadın lokal olarak retinoid kullanıyor olmalı” diyor New York’taki Mount Sinai Tıp Okulu Dermatoloji Uzmanı Doçent Francesca Fusco.

yaslanma karsiti

Nedenini ise söyle anlatıyor: Retinoidler, A vitamini içeren bileşenler, cildi güneşin zararlarından korur ve yaşlanma belirtilerini önler. Hirsch’e göre “Bunlar cilt yenilenmesini, cansız gözenek tıkayıcı hücrelerin dökülmesini sağlayarak hızlandırıyor ve kırışıklıkları önlemek için kolajen yapımını arttırıyor”.

yaslanma karsiti

Doktorunuzdan retinoid içeren bir ürün vermesini isteyin ya da reçetesiz satılan Roc Retinol Actif Pure Kırışık Önleyici, Nemlendirici Gece Bakım ürününü denemenizi tavsiye ediyoruz..

yaslanma karsiti
Soya sütü mucizesi

Kırışıklıklardan şikâyetleriniz bitmiyorsa, süt başınıza daha fazla bela açabilir. Yapılan üç araştırma sonuçlarına göre fazla süt tüketen ergenlik çağındaki gençlerin akne problemlerinin arttığı doğrulanmış. İnek sütünde doğal olarak üreyen hormonların sebep olabileceğini söyleyen araştırmacılar, 20’li ve 30’lu yaşlardaki kadınların da aynı şekilde bu hormonlara duyarlı olduklarını sözlerine ekliyor.

yaslanma karsiti

“Eğer süt içmeyi çok seviyorsanız ve sivilce probleminiz varsa sütü azaltmanın faydasını görürsünüz” diyor bu konudaki araştırmaların öncülüğünü yapan Onkoloji Uzmanı Clement Adebamowo. Sözlerine şu cümleyi ekliyor: “Soya sütü gibi alternatif süt çeşitlerini tüketin.”

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*