Cilt Güzelliği için Maden SuyuYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Maden suyunun faydalarını keşfedin

Maden suyunun yararlı aslında hiç de hafife alınmayacak kadar fazla. Bu sayede cilt bakımı yapabilir ve cildinizin ihtiyacı olan minareleri, maden suyu ile cildinize kazandırabilirsiniz. Maden suyu ile cilt bakımı ve cilt temizliği yaparken, kullandığınız maden suyunun doğal maden suyu olmasına sağlık açısından çok önemlidir.

cilt icin soda

Aslına bakılırsa maden suyunun cilde iyi gelmesinin en önemli sebebi içinde yüksek miktarda silis yapısının yer almasıdır. Silis, elastin ve kollajen liflerinin arasında yer alan yumuşak hücreleri güçlendirir bu sayede cildin gençleşmesini ve korunmasını sağlar.

cilt icin soda

Maden suyu bunca cilt bakım kürlerine ziyade, cilt güzelliğine önem veren bayanlar için son derece önemli bir kaynak olarak görünüyor. Maden suyu, kadınlar için mükemmel bir güzellik ve sağlık kaynağı. Korunmuş cilt, yaşlılık belirtisi olmayan ve özellikle pürüzsüz bir cilt hayali kuran bayanlara, bol bol maden suyu içmeleri tavsiye ediliyor.

cilt icin soda

Selilütten Şikâyetçi Olanlara Maden Suyu

Kadınlar açısından özellikle maden suyu, osteoporoz hastalığının önlenmesinde ve tedavisinde önemli rol oynuyor. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeki Karagülle, mineralli suyun çok büyük yararları olduğunu altını çize çize dile getiriyor. Karagülle, “Maden suyu, özellikle sindirim fonksiyonları üzerinde olumlu etki yaratıyor. Kemik erimesini ve çocuk ile yetişkinlerde diş çürümesini önleyen maden suyu, sporla kaybedilen mineralleri vücuda geri döndürüyor. “ diyor.

cilt icin soda

Prostat ve Meme Kanserine İyi Gelen Maden Suyu

Buna ek olarak Prof. Dr. Karagülle, “Kalp rahatsızlıklarının yanında, prostat ve meme kanserine karşı büyük bir güç” diyor. Maden sularından kalsiyum ve magnezyumun emiliminin daha fazla olduğunu belirten Prof. Dr. Karagülle, “Türkiye’de böyle bir doğal zenginlik kaynağımız var ve bunu kullanmalıyız” diye de ekliyor.

cilt icin soda

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*