Cilt Renginde Koyulaşma Varsa Korkmayın!Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Cillte koyulaşma için çözümler

Bazı zamanlarda kendinize baktığınızda cilt renginizin tonunda koyulaşma olduğunu görüyor ve bu nedenle kendinizi kötü hissediyorsanız, endişelenmeyin. Gerek solukluk gerek sağlıksız bir bronzluk gerek turuncuya çalan kızarık görüntüsü farklı şekilde karşımıza çıkan cilt koyuluklarıdır. Siz de bu sorunu yaşayanın sadece siz olmadığını düşünün ve ciltte koyulaşma problemi ile mücadele için önerilerimizi okuyarak daha sağlıklı bir görünüme kavuşun.

 

ciltte koyulasma

Cilt altında nem eksikliği

Eğer dengesiz bir cilt tonuna sahipseniz ve cildinizde yer yer renk değişiklikleri varsa uzmanlara göre bunun nedeni cildin alt katmanlarındaki nem eksikliği olabilir. Bu sorun için derinlemesine etkilere sahip kaliteli bir cilt nemlendirici kullanmak etkili olabilir.

Ayrıca bu nemlendirme işlemi cildinizin temelinden itibaren hücrelerde yenilenme sağlayacaktır. Kreminizi düzenli kullanmayı ihmal etmeyin. İçeriğinde yoğun vitamin ve mineraller olanlarından yana tercihinizi yapın.

Güneş faktörü

Dıarda çok sık vakit geçiren ya da düzenli güneş kremi kullanmayan kişilerin cilt renklerinde ciddi değişiklikler meydana gelir. Güneş ışınlarının etkisini ortadan kaldırmak için UV önleyici bir ürün kullanmanız faydalı olacaktır. Ürünün koruyuculuğunun en az 15 SPF olmasına özen gösterin.

 

 

Yavaş hücre bölünmesi

Cildinizin üst katmanı kendini zaman zaman yenilemektedir. Ancak hücre bölünmesi yavaş ilerleyen kişilerde bu durum yenilenmeye bağlı olarak cilt tonunda dengesizliğe yol açar. Bunun için yüzünüzü keselemeyi denemeyin, bunun yerine hassas ciltlere uygun peelingler deneyebilir, cildinizi sık sık temizleyerek de ölü hücrelerden arınmasına yardımcı olabilirsiniz.

 

Eğer cilt koyulaşmasının bu sorunlardan hiçbirinden kaynaklanmadığına eminseniz, cilt üzerindeki etkisi bilinen yaşamsal alışkanlıklarınızı gözden geçirin. Cilt sağlığı için egzersiz ve sağlıklı beslenmenin şart olduğunu unutmayın. Yediklerinize ve aktivitelerinize özen gösterdiğiniz gibi kaliteli bir uyku düzeni de yaratın.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*