Daha Beyaz Bir Gülümseye Sahip Olmak için Makyaj İpuçlarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Dişlerinizi daha beyaz göstermek doğru makyaj ile mümkün

İdeal bir gülümseme için en ideali beyaz dişlere sahip olmak, haliyle hepimizin dilediği beyaz görünen dişler ile çok daha etkileyici olmak. Ancak dişlerinizi bir anda beyaz göstermenin yolu yok. Acil durumlarda bir fotoğrafta daha etkileyici gülümsemek, daha parlak dişlere sahip gibi çıkmak istiyorsanız siz de bunun için bilmeniz gereken ipuçlarına dikkat etmelisiniz.

parlak gulumseme

Mavi alt tonu olan ruj seçimi

Aklınıza mavi alt tonlu dendiği anda uçuk renkler gelmesin. Parlak görünen kırmızılar, böğürtlen renginde bordo ve morlar dişlerinizin gülümsediğinizde daha beyaz görünmesine yardımcı olacaktır. Dişlerinizin sarı bir görüntüsü olduğunu düşünüyorsanız turuncu tonlarından uzak durmakta fayda var. Vişne çürüğü, şarap kırmızısı gibi kadınsı ve dikkat çekici tonlar özellikle arayabileceğiniz seçeneklerden.

Bronz ten rengi

Cildinizin açık tonlarda olması yüzünüz ve dişleriniz arasındaki kontrast benzerliğini belirginleştirir. Bunun yerine cildinizde bronz tonlar kullanın. Eğer cildinizi yaz  ayları içerisinde broznlaştırmaya fırsatınız olmuyorsa mutlaka doğal görünen parlak bir bronzer edinin.

Dudak kalemi sırrı

Dudak kalemleri ile rujların dağılmasını önlemek ve belirgin dudaklara kavuşmak mümkün. Ancak tabi ki faydalar bununla sınırlı değil. Dudak çerçevenizi belirginleştirmek sizi daha parlak bir gülümsemeye kavuşturacaktır. Elbette rujunuzda olduğu gibi dudak kalemini de mavi alt tonlu seçmeyi unutmayın. Rujlardan daha koyu dudak kalemi seçmek, bordo ve mor gibi tonlarda büyük bir sorun yaratmayabilir, ancak daha açık tonlarda yapılan tercihler moda dışı bir görüntü sergilemenize yol açacaktır.

Doğru diş macunu

Makyaj ile gülüşünüzü değiştirmek mümkün ancak bu konuda doğru bakım kurallarına dikkat etmek de önemli. Bir kozmetik ürünü olarak düşünebileceğiniz diş macununuzu dişlerinizi anında beyazlatma etkisine sahip olanlardan tercih etmek, acil durumlarda sizi kurtarabilir.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*