Daha Canlı Bir Cilt İçin Makyaj TüyolarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Moda doğallıktan yana esmeye devam ediyor. Doğala olan dönüş yapılan makyajlarda da kendisini gösteriyor. Tümüyle pürüzsüz tenlerin yerini daha doğal ama canlı tenler almaya başladı. Daha canlı cilt görünümü için makyaj yaparken nelere dikkat etmeli, neleri yapmalı ve neleri yapmamalı şimdi onları görelim.

pudra kullanımı

  • Nem oranına dikkat edin. Eğer doğal bir canlılık istiyorsanız ön koşul nem oranının korunmasıdır. Ne oranı düşük bir cilt sağlıksız ve soluk görünecektir. Yapılacak ilk uygulama nemlendirici kullanımıdır. Nemlendirici kullanımında dikkat edilecek husus cildinize uygun bir nemlendirici seçimidir. Yağlanmayı artırıcı ve aşırı parlaklık veren nemlendiriciler gün içerisinde sizi sıkıntıya sokabilir.

fondoten

  • Fondöten kullanırken dikkat edin. Canlı cilt görünümü kazandırmak için nemlendirici ile birlikte kullanacağınız fondöten çok önemlidir. Aşırı ve mat fondöten teninizdeki canlılığı öldürecektir. Bunun yerine uygun miktarda kullanacağınız şeffaf ve doğal görünüşlü fondötenler daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.
  • Cildinizdeki yağı dengeleyin. Eğer cildiniz yağlı ise istediğinizde doğal ve canlı görünümü elde etmek için yapacağınız makyaj aşırı ışıltılı bir makyaja dönüşebilir. Bunu engellemek için özellikle yağlanmanın fazla olduğu burun çevresine ve diğer yağlanma görülen bölgelere hafif pudra uygulayın. Bu yağlanmanın yüzünüzdeki görüntüyü bozmasına engel olacaktır.

göz kalemi

  • Bakışlarınızı belirginleştirin. Ne kadar iyi bir makyaj yaparsanız bakın bakışlarınız sönükse istediğiniz görüntü elde etmeniz mümkün olmayacaktır. Gözlerinizdeki ışıltıyı ön plana çıkartacak rötuşlar yapmak daha etkili bir makyaj sağlayacaktır. Göz kalemleri ile yapacağınız küçük rötuşlar gözünüzü daha belirgin yapacaktır. Göz çevresinde oluşturulacak yoğunluk dikkatli o bölgeye çekeceği için diğer ayrıntılar görünmeyecektir. Ayrıca uykusuzluk ve yorgunluk nedeniyle ortaya çıkan halkalar varsa bunları kapatıcı ile kapatabilirsiniz.
  • Cildiniz kurumasın. Eğer kuru bir cilde sahipseniz aydınlık veren pudralar ve uygun nemlendiricilerle kuru görüntünün önüne geçebilirsiniz. Bu aynı zamanda yüz hatlarınızı da ortaya çıkartacağı için daha genç görünmenizi sağlayacaktır.

makyaj sprey uygulama

  • Sprey kullanın. Makyajınızın bozulmaması amacıyla özel olarak üretilen makyajı sabitleyen spreyle kullanarak elde ettiğiniz canlılığı gün boyu bozulmadan muhafaza edebilirsiniz.

Canlı cilt görünümünün kalıcı ve doğal hale gelebilmesi için bedeninizi susuz bırakmamaya özen göstermelisiniz. Bununla birlikte tüketeceğiniz bol taze meyve ve sebze de cildinizin uzun süre sağlıklı ve zinde kalmasında size yardımcı olacaktır.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*