Daha Düzenli Mutfaklara Sahip Olmanız için Pratik FikirlerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Mutfakları düzenliyoruz

Mutfaklar evlerimizde temiz ve derli toplu görünümün ön planda olması gereken ancak aksi gibi en çabuk ve kolay dağılan yerleri. Mutfakta sahip olduğumuz ve sık kullandığımız o kadar çok küçük parça var ki! Bu nedenle siz de mutfak düzenleme konusunda size yardımcı olabilecek pratik dekor önerileri ile mutfağınızda düzene olduğu kadar eğlenceye de yer açın.

Klasörlerde saklama

mutfak duzenleme fikrileri

Klasik bir ofis gereci olan ve dosyaları saklamak için kullandığımız klasörler, kolay montaj ve delikli yapı özellikleri ile aslında mutfakta da saklama alanı yaratmak için ideal olabilir. Mutfak raflarına yerleştirdiğiniz klasörlerinizin içerisine dışarıda bekleyebilen soğan, sarımsak gibi kuru malzemeleri yerleştirmeyi deneyin ve bu şekilde ne kadar az yer kapladıklarını keşfedin. Eğer delikli yapısına rağmen klasörlerin içeriğini ayırt etmekte zorlanıyorsanız ya da bu metal kutuları mutfağa daha uyumlu bir hale getirmek istiyorsanız desenli stickerlar ya da biraz el emeği ile çizebileceğiniz desenler bu konuda size yardımcı olacaktır.

mutfak duzenleme fikrileri

Klasörlerinizi raf yerine kapaklı dolapların kapak kısmına yan tarafından monte etmek ise alüminyum folyo, streç filmi gibi rulo halinde saklanan mutfak gereçlerini yerleştirmeniz için sizi dağınıklıktan kurtaran pratik bir diğer fikir olarak değerlendirilebilir.

Farklı fikirler

Eğer bulaşıklarınızı yıkarken kullandığınız birden fazla ürün varsa ve bunların sürekli olarak lavabo başında ya da tezgahta fazladan yer kaplamasından sıkıldıysanız bunun için pasta altlıklarını kullanabilirsiniz. Ayaklı pasta servisleri size tezgahta fazladan yer edinmek için yardımcı olabileceği gibi, mutfak tezgahını renklendirmek için de eğlenceli bir fikir olabilir.

mutfak duzenleme fikrileri

Çekmecelerin içerisinde düzeni bozan eşyalar genelde alt alta durmak zorunda kalan tavalar ya da peçete gibi kolay dağılan nesnelerdir. Kağıt havlu asacağınızı çöp torbası rulosu için de kullanarak ya da tavalarınızı üst üste koymak yerine minik askılar ile raflara yerleştirmek bu dağınıklığı azaltmak için kesinlikle işe yarar.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*