Daha Güzel Görünmenizi Sağlayacak Etkili Makyaj SırlarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Makyaj ipuçları ile etkili değişim

Kadınların hayatında makyajın yeri büyük. En doğal makyajlardan hoşlananlardan gece makyajının ihtişamına veda edemeyenlere kadar birçok kişi için makyaj yapmanın farklı yolları olsa da amacı hep aynı yere çıkıyor ; daha güzel görünmek. Bu amaçla sizin tarzınız ne olursa olsun makyaj yapmanın sırlarını keşfederek daha güzel görünmenin ipuçlarını ve basit yollarını sizlerle paylaşıyoruz.

Yüzünüzü aydınlatın

Yüzünüzü aydınlatmak, ona daha sağlıklı ve canlı bir görünüm katarak daha güzel görünmenizi sağlayacak olan etkili bir yol. Aydınlığı ise yalnızca parlak simlerle sınırlandırmayın. Bu konuda size yardımcı olabilecek ve ıslak parlaklık etkisi yaratabilecek birçok ürün olduğunu unutmayın. Örneğin mat fondötenler yerine aydınlatıcı etkiye sahip fondötenler kullanabilir ya da kontürleme işlemi sırasında koyu renkleri daha az tutarak paletinizin açık renklerini daha yoğun bir şekilde kullanabilirsiniz.

makyaj ipuclari

Ruj tercihi

Doğru ruj tercihinde cilt tonunuzu baz almak ister mat ister parlak ruj kullanacak olun en önemli kriterdir. Cildiniz beyazsa onu canlandırmak ve renklendirmek için pembe tonları, buğday tenliyseniz turuncu alt tonlu şeftali renkleri, koyu tenliyseniz mürdüm ya da bordo renkleri tercih etmek sizin için en ideal tercih olacaktır.

makyaj ipuclari

Yaratıcı olun

Bir makyaj ile kendinizi güze ve enerjik hissetmeniz aslında sizi öz güvenli kılarak en güzel hissettirecek makyaj tavsiyesidir. Bu konuda tavsiyemiz kendinizi yansıtacak bir makyaj modeli seçmek ve bu konuda yaratıcı olmanızdan yana olacaktır. Yenilikçi kadınlar için uzay çağı makyajları, klasik tarza sahip kadınlar için kırmızı rujları, etkileyici kadınlar için buğulu gözler odak noktasına konarak yüzünüzde sevdiğiniz diğer detayları sizin belirlemeniz konusunda özgür olduğunuzu unutmayın. Romantik bir görünüm için yüzünüzde allık ya da highlighter gibi sezon trendlerine makyaj modeliniz önemli olmaksızın yer vermeyi unutmayın.

makyaj ipuclari

makyaj ipuclari

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*