Daha Kıvrık Kirpiklere Sahip Olmanın Pratik YollarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Kirpiklerinizi daha kıvrık ve daha çarpıcı kılın

Kirpiklerinizi kıvrık bir şekilde kullanmak sizleri hem daha etkileyici gösterecek hem de doğal güzellik katacak ve makyajınızda zaman kazanmanızı sağlayacak bir yöntemdir. Kirpiklerinizi kıvırmak ise sandığınız gibi güzellik salonlarına saatlerinizi ya da büyük paraları vermenizi gerektirecek değil, aksine evinizin rahatlığında dakikalar içerisinde kendi başınıza da halledebileceğiniz uygulamaları içerir. Siz de kirpiklerinizi kıvırmanın pratik yollarını keşfederek bakışlarınızı daha etkili kılmanın yollarını öğrenin.

kirpik kivirma ipuclari

Kirpik kıvırıcısı kullanmadan önce…

Kirpik kıvırıcısı uygulamak, kıvrık kirpiklere sahip olmanın en kolay yolu. Ancak elastik bir yapıya sahip olan kirpiklerinizi kıvırmak için bu aleti biraz sıcak kullanmanız gerekebilir. Kirpik kıvırıcısını ısıtmak için saç kurutma makinesini kullanabilir, ardından elinizle ısınıp ısınmadığını kontrol ettikten sonra uygulayabilirsiniz. Fön etkisi gibi düşünebileceğiniz bu yöntem çok daha etkili sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

kirpik kivirma ipuclari

Kirpiklerinizi kıvırmadan önce…

kirpik kivirma ipuclari

Kirpik kıvırıcısından önce kirpiklerinize uygulayacağınız basit bir yöntem ile hem kirpiklerinizi ısı ya da diğer etkilerden koruyarak bakımını da sağlamış olabilir, hem de daha kolay kıvrılmalarını da sağlayabilirsiniz. Kirpiklerinize önceden kullandığınız temiz bir maskara fırçası ile gözlerinize temas etmemesine dikkat ederek vazelin uygulayın. Vazelin uygulamasının ardından kirpik kıvırıcısı ve maskara işlemlerine geçebilirsiniz.

kirpik kivirma ipuclari

Maskara seçimi

kirpik kivirma ipuclari

Kirpiklerinizi kıvırma esnasında uçta kalan kısımlarına daha ayrık bir şekilde sabitlenmeleri için her zaman uyguladığınız maskarayı uygulayın. Bu maskara uygulamasının ardından su geçirmez ikinci bir maskara türü sürün. Su geçirmez maskaralar kirpiklerinizi daha sıkı bir şekilde tutması ve sabitlenmesi ile kirpiklerinizde daha kalıcı bir kıvrıklık sağlayacak ayrıca yapısı gereği kirpiklerinizin daha koyu siyah tonlarında görünmesini sağlayacaktır.

Kirpiklerinize ikinci maskarayı sürerken kırılmamaları için ilk maskaranız kurumadan önce uygulama yapmayı deneyebilirsiniz.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*