Daha Mutlu Bir Kadın Olmanız için Size Özel Yaşam İpuçlarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Mutluluğun anahtarı kendinizde

Mutlu olmanın ve yaşamınızı sevmenin yolu her zaman düşündüğünüz gibi hayatınızın karşısınıza çıkardığı güzel sürprizler ile değil, kendiniz ve kendinize bakış açınızla ilgili olabilir. Ne kadar kötü zamanlar yaşasanız ya da neşenizi kaybetseniz de kendinizle vakit geçirmeyi öğrenmek ve kendinizi sevmek, her koşulda sizi sorunlarınızla sağlıklı şekilde baş etme ve uzun vadede mutluluk getirecektir. Bakış açınıza katmanız gereken ve hayatınızda  belki de değiştirilmesi gereken noktaları sizlere sunuyoruz.

Olduğunuz kişiyi siz seçin

yasam ipuclari

Kendinizi olduğunuz gibi kabul edin ya da sevmediğiniz yanlarınızı değiştirmekten çekinmeyin. Ancak bunu çevrenizdeki insanların istek ya da tavsiyelerine göre değil, kendinizi görmek istediğinizi kişiyi hedef alarak gerçekleştirin. Bir başka kalıba girmenin sizde yaratacağı huzursuz ve mutsuz ruh halinden kaçmak için olduğunuz kişiyi kusur ve hataları ile kabul edin. Özellikle fiziksel kusurlarınızın özgüveninizin önüne geçmesine asla izin vermeyin ve kendinizi beğeniyorsanız önemli olanın bu olduğunu bilin.

Cesur olun

Birçok kadın yaşamında yapacağı değişiklikleri çevresinin algısı nedeniyle ertelemekte ve genel beğeni anlayışına uygun davranmak zorunda hissetmekte. Ancak kendinizde yapacağınız değişimlerde kendi zevk ve isteklerinizi ön planda tutun. Basit bir örnek vermek gerekirse saçlarınızı daha pratik kullanmak ya da daha çok beğeneceğinizi düşünerek kısa kestirmek istiyor ancak bu defa çevrenizin sizi maskülen bulmasından çekiniyorsanız, saçlarınızı kestirdiğinizde sizin nasıl hissedeceğinize odaklanın. Beğenmediğiniz bir özellikle takdir alsanız dahi mutlu olamayacağınızı ancak kendinizin beğendiği bir özelliği gururla taşıyacağınızı unutmayın.

Kendinize özen gösterin

Kendinizi şımartın. Örneğin iyi bir film izlemek, güzel bir yemek yapmak ya da şık giyinmek için bir arkadaşınızın davetini ya da hayatınızda bir sevgilinin varlığını beklemeyin. Hayatınızın odak noktasında siz varsınız ve önemli olan sizin iyi hissetmeniz. Gün içinde kendinize iyi davranmanın farkını kısa sürede hissedeceksiniz.

Yazın

Sorunlarınızı ya da kafanızdaki düşünceleri aklınızın içinde tutmak bazen seslerin içinde boğulmanıza yol açabilir. Bunun yeni önemli ya önemsiz, anlamlı ya da anlamsız, paylaşamadığınız her şeyi yazmayı deneyin. Anılarınıza geri dönüp bakmanın tadı bir yana, sorunlarınızı somutlaştırdığınızda size daha küçük geleceklerini fark edeceksiniz.

Farklı olun

Kendinizi geliştirmek ve özgün bir kadın olmak için farklı yollar deneyin. Kimi kadınlar kendini sanatla ifade ederken, kimileri uzun ve yalnız seyahatlerde kimileri ise meditasyon yöntemleri ile rahatlıyorlar. Size ve hayata bakış açınıza iyi geldiğini düşündüğünüz yollarda ilerleyin  ve kendinizi bu alanlarda geliştirin.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*