Dakikalar İçerisinde Kalça ve Bacaklarınızı Yaza Hazırlamanızı Sağlayacak HareketlerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Kilo vermeniz için etkili ve pratik hareketler

Kalça ve bacak kısımları kadınların fazla kilo sorunu ile baş etmekte güçlük çektiği en belirgin bölgelerin başında geliyor. Kalça ve bacak kısımlarındaki yağları eritmek için sağlıklı beslenme kurallarına uymak kadar egzersizler de büyük önem taşıyor. Kısa shortlardan havalı eteklere gardırobumuzu baştan aşağı yenileyeceğimiz yaz ayları yaklaşırken siz de gün içinde yalnızca dakikalarınızı ayırarak sımsıkı kalça ve bacak kaslarına sahip olmak için bizi takip edin.

Başlıyoruz!

Öncelikle normalde spor yapmak için kullandığınız havlu ya da mat gibi parçanızı yüzeye serip sırtüstü uzanın ve gevşeyin. Hazır olduğunuzda başlıyoruz!

kalca ve bacak hareketleri

Görselde yer aldığı gibi öncelikle dizlerinizi ve kalçanızı 90 derece olacak şekilde kırarak bacaklarınızı havada tutun. Bu pozisyonu almanın ardından beklemeden tıpkı havada bisiklet çeviriyormuş gibi bir bacağınızı ileri atarken diğerini ise arkaya atın. Bu şekilde havada bisiklet sürmeye 1 dakika kadar devam edin, kalçanızda yanma hissetmeniz hareketi doğru yaptığınıza ve ısınmaya başladığınıza işarettir.

kalca ve bacak hareketleri

Sonrasında ısınmanıza ara vermeden bacak ve kalçalarınızı yeniden 90 derecelik pozisyona alın. Şimdi de bir bacağınızı parmak uçlarınızı karşıyı gösterecek şekilde uzatırken diğer bacağınızın dizini karnınıza çekin. Ara vermeden sağ  ve sol bacaklarınızı bu şekilde ileri geri çekmeye ve itmeye devam edin.

kalca ve bacak hareketleri

Başlangıç pozisyonunuzu alın ve şimdi de iki bacağınızı birden parmak uçlarınız karşıyı gösterecek şekilde uzatın. Dizlerinizi kendinize doğru çekin ve yeniden bacaklarınızı uzatın. Bu şekilde devam ederken karın bölgenizde yoğun bir yanma hissetmeniz normaldir. Ancak mide bulantısı ve kramp halinde elbette ara vermeyi ihmal etmemeli, bacaklarınızı uzatırken nefes alıp karnınıza doğru çekerken de nefes vermeyi unutmamalısınız. Belinizden güç almayın ve zorlanıyorsanız ellerinizden destek alın.

kalca ve bacak hareketleri

Şimdi de soğumak için bacaklarınızı makas hareketi ile bir yukarı bir aşağı indirip kaldırın. Bir bacağınız kalçanız 90 derece olacak şekilde hava kalkarken diğerini de yere olabildiğince indirin.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*